League of Legends League of Legends Haberleri

G2, H2K’yi geçerek EU LCS Finali’nde Misfits’in rakibi oldu

Çeyrek Final performansı ile akıllarda soru işaretleri yaratmasına rağmen Yarı Final’de H2K’yi adeta dümdüz eden G2 Esports, seriyi 3-0 kazanarak EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’ne yükseldi. Takım, böylelikle Misfits’in de Worlds biletini garantilemiş oldu.

MSI sonrası istikrarsız bir grafik çizen G2, mevsim sonuna doğru kendisini toparlamış gibi gözükse de korkunç bir çeyrek final performansı sergilemişti. Splyce karşısında fazlasıyla zorlanan ve rakibini son maçta kritik takım savaşları ile 3-2 geçen G2, Yarı Final’de H2K’nin rakibi olmuştu. H2K ise her zamanki gibi oldukça iyi bir mevsim geçirip grubunu lider tamamladı. Takımın yine mevsim finallerinde kötü performans sergileyeceğini tahmin edenler ise bu sefer de yanılmadı.

Serinin ilk maçında H2K’nin iyi bir erken oyun ile G2 üzerinde kontrol elde ettiğini gördük. Maçın kopma noktası ise H2K’nin Baron kararıydı. Doğru olmasına rağmen Nunu ile Sejuani’ye Baron’u kaptıran H2K, rakibine adeta karşılaşmayı hediye etti ve G2, seride 1-0 öne geçti. İkinci maçın hikayesi ise biraz farklıydı. Fnatic’in problemlerinin aynısını yaşayan H2K, erken oyunda hiçbir proaktif oyun yapmadı ve geç oyuna odaklı kompozisyonunun güçlenmesini beklerken G2’ye çok fazla imtiyaz tanıdı. G2 de hem kule hem de eşya avantajını iyi kullanıp H2K’ye nefes aldırmadan maçı tamamladı. Son karşılaşmada ise H2K’nin bu sefer erken oyuna odaklı bir kompozisyon kurduğunu gördük. Perkz’ün Cassiopeia’sına odaklanan H2K, skor alması gerekirken Perkz’ün mükemmel oyunları ile Cass’a sürekli skor verdi ve maç dengeli bir kartopu olarak G2 lehine sonuçlandı.

G2’de Perkz ve Trick’in harika oynadığını, H2K’de ise Jankos’un çok etkisiz kaldığını ekleyelim. G2 böylelikle EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’nde Misfits’in rakibi oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir