League of Legends

G2, LEC Yaz Mevsimi’nde finale yükseldi

Riot Games

Play-off mücadelesinde Fnatic’i geriden gelerek 3-2 ile geçen G2, bir kez daha adını finale yazdırdı.

Son MSI turnuvasında harika bir performans gösteren ekip Avrupa’nın dışına çıkıldığında da dominant oyunlar oynayabildiğini gösterdi. Bu mevsim normal sezonu 15 galibiyetle ilk sırada tamamlayan ekip play-off’larda Fnatic karşısına çıktı. LEC formatına göre bu serinin kazananı yarı finali atlayarak direkt olarak finale yükseldi. G2, geriden geldiği seride Fnatic’i 3-2 yenmeyi başardı.

1. Maç

Serinin ilk maçında Fnatic alt koridoru Garen-Yuumi’den oluşurken G2 tarafında Mordekaiser-Pyke ikilisini gördük. Fnatic üst koridora 3 kişilik bir baskın yaparak ilk kanı almayı başardı. Bu savaştan 3 skor çıkaran ekip erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Takım savaşlarını daha iyi oynayan Fnatic ilk maça bakıldığında iyi hazırlanmış diyebiliriz. Makro oyunu da doğru oynayan ekip serinin ilk mücadelesini 27 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Bwipo bire birde ilk kanı aldı. İki takım da karşılıklı hamleler yaptı ancak orta oyun eşit geçti denebilir. Baron savaşından önde çıkan Fnatic üstünlüğü eline aldı. Güçlendirmeyi alan ekip bir de skor aldı ve kuşatmalar için hazırlıklara başladı. 30 dakikada yapılan savaşı takım olarak harika oynayan FNC maçı kazanmayı başardı ve seride durum 2-0’a geldi.

3. Maç

Rekkles-Hylissang ikilisi koridorda harika oynayarak ilk kanı almayı başardı. FNC erken oyunu önde götürse de G2 harita kontrolünü bırakmadı. Broxah iyi bir oyun geçirdi. Diğer tarafta ise Jankos kalitesini konuşturdu ve kilit pozisyonlarda yer aldı. Makro oyunda doğru hamleleri yapan Fnatic inhibitör düşürmeyi başardı. Takım çok iyi giderken kilit hatalar yaptı ve Baron’u çalan G2 doğru hamleleri yaparak mücadeleyi kazanmayı başardı.

4. Maç

Alt koridorda çıkan savaşın sonunda ilk kan Rekkles’a gitti ancak üst koridorda Akali oynayan Wunder, Işınlan atan Bwipo’ya bıraktığı E yüküyle birlikte bütün haritayı geçip dönüş skorunu almayı başardı. Muazzam bir sahne izledik. Fnatic erken oyunda yine ufak bir üstünlük yakalasa da orta oyunda takımca oynayan G2 savaşları kazanarak altında öne geçmeyi başardı. Wunder ve Caps’in harika performansları maçı tek tarafla bir hale getirdi. 25 dakikanın ardından maçı kazanan G2 seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Jankos orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı hanesine yazdırdı. Henüz 5. dakikada 4 skor alan G2 alt koridordaki savaşın ardından erken oyunda ciddi bir üstünlük yakaladı. Jankos ve Wunder ön plana çıkarak savaşları taşıdı. Nemesis’in elindeki Kassadin ise pek bir işe yaramadı. Bwipo ve Rekkles’ın üstüne oynayan G2 oyuncuları maçtan düşürerek galibiyet adına önemli bir adım attı. Altın farkını da açan ekip mücadeleyi 19 dakikada kazandı ve adını finale yazdırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.