League of Legends League of Legends Haberleri

G2, LEC Yaz Mevsimi şampiyonu oldu

Finalde Fnatic’i 3-2 ile geçen G2, LEC Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamladı.

Avrupa’nın en büyük iki takımı Yaz Mevsimi finali için karşı karşıya geldi. Normal sezonu ilk iki sırada tamamlayan ekipler play-off’larda bir kez karşılaşmıştı. O seride 2-0 geriden gelen G2 3-2 kazanarak finale adını yazdırdı. Fnatic ise yarı finalde Schalke 04 ile karşılaştı ve seriden 3-0 galip ayrıldı. Finalde yeniden karşılaşan ekiplerin mücadelesinde kazanan yine G2 oldu. Ekip LEC Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamladı.

1. Maç

Alt koridor ikiye ikisini çok iyi oynayan Fnatic ilk kanın sahibi oldu. Jankos pozisyona yetişerek dönüş skorunu Perkz’e kazandırdı. Erken oyun kafa kafaya gitse de Nemesis ve Bwipo rakiplerini bire birde katlederek momentumu arkalarına aldılar. G2 rakip hataları iyi değerlendirerek maça yeniden ortak oldu ancak Fnatic pes etmedi. Altında önde olan ekip Baron’u alarak farkı iyice açtı. Son savaşı da kazanan ekip 32 dakikanın ardından galibiyete uzandı.

2. Maç

Jankos üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Wunder’e kazandırdı. Wunder rakibini bire birde de katlederek erken oyunda çok güçlendi. Jankos aktif bir rota izledi ve erken bir dakikada ejderi aradan çıkardı. Polonyalı ormancı Jarvan’la harika bir oyun geçirdi. Ejderleri toplayan G2 erken oyunda yapılan savaşları kazandı ve bu sayede aradaki farkı iyice açtı. Baron’u da alan ekip güçlendirmeyle birlikte kuşatmalarını sürdürdü ve maçı 27 dakikada kapamayı başardı. Seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Fnatic karşı ormana baskına gitti ancak G2 harika bir cevap vererek ilk kanı almayı başardı. Jankos erken oyunu yine aktif geçirdi. Nehirde yapılan savaşı kazanan Fnatic ufak bir üstünlük elde etti. Bwipo’nun ellerindeki Jax 20 minyon geride olsa da aldığı 2 skorla bir hayli güçlendi. Caps fark yaratamadı. Diğer taraftan ise Nemesis harika bir Akali performansı sergiledi. FNC takım savaşlarını kazandıktan sonra Baron’u aldı. Takım Bwipo’nun harika Jax performansıyla mücadeleyi 41 dakikada kazandı.

4. Maç

Broxah akıllıca bir baskınla ilk kanı Bwipo’ya kazandırdı. Fnatic erken oyunda iyi oynadı ancak G2 doğru hamlelerle eşitliğin bozulmasını engelledi. Rakip hataları iyi değerlendiren ekip altında öne geçti. Caps bu sefer harika bir Sylas performansı sergiledi. Alt koridorda yapılan savaşı kazanan G2 maçı kazandı ve seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan G2 tarafı ilk kanı almayı başardı. Perkz alt koridorda Syndra oynadı. Erkek oyunu çok iyi geçiren ekip ilk 3 dakikada önemli işler yaptı. Bol skorlu bir mücadele izledik. İki takım da sürekli olarak savaştı ve G2 bu savaşların ardından avantajlı çıkan taraf oldu. Belirli bir dakikadan sonra iş akıl oyunlarına döndü. Baron’un G2’ya gitmesinin ardından Fnatic savunma yaptı. Oyun bir o tarafa bir bu tarafa gitti. İlk hatayı yapan FNC oldu. G2 mücadeleyi 35 dakikada kazandı ve şampiyon oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir