League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Perkz, ilk hafta maçlarını kaçırıyor

EU LCS’in son şampiyonu “Avrupa’nın  Kralı” G2, 2017 Yaz Mevsimi birinci hafta karşılaşmalarında orta koridorda Perkz yerine Blanc ile oynayacak. Oyuncunun sağlık problemlerinden ötürü böyle bir değişiklik yapmak zorunda olan takım, hali hazırda ilk hafta maçlarına iki yedek ile çıkacaktı.

MSI 2017’nin kahramanlarından birisi olan G2 Esports, ilk hafta maçlarına üç yedek oyuncu ile başlıyor. Bir hafta önce takım bir açıklama yapmış ve Koreli oyuncuları Expect ve Trick’in ailelerini ziyaret edeceğini, bundan ötürü üst koridorda Send0o ormanda ise loulex ile ilk hafta karşılaşmalarına çıkacağını açıklamıştı. MSI ile LCS takvimi arasında çok az bir zaman bulunması, turnuvanın sonuna kadar oynamış oyuncuların ailelerini görmesine engeldi. G2 organizasyonu da Koreli oyuncularına şık bir jest yaparak bu eksikliği gidermeye çalıştı.

Fakat Perkz’ün hasta olması ise takımın planlarını alt üst etti. MSI 2017’nin en başarılı oyuncularından birisi olan Perkz, G2’nin finale çıkmasında büyük bir rol oynamıştı. Öte yandan takım sahibi Ocelete ise Twitter’dan yaptığı açıklama ile takvimin bu kadar sıkışık olmasından dert yanarken, organizasyonun tüm çabalarına rağmen bazı oyuncuların fiziksel olarak bu tempoyu kaldıramadığından şikayet etti.

Daha önce EU CS’de Paris Saint-Germain’de forma giyen Blanc’ın G2 ile nasıl bir performans göstereceğini hep beraber izleyeceğiz. Takımı sürekli taşıdığı iddia edilen Zven-Mithy ikilisinin ise işi oldukça zor. Üç yedek ile ilk hafta maçlarında oynayacak ikili, gerçekten de G2’ye zafer kazandırırsa efsaneleri daha da güçlenecektir. Perkz’ün ise ikinci hafta maçlarına kadar iyileşmesi bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir