League of Legends League of Legends Haberleri

G2, Team Liquid’i mağlup etti

MSI 2019 Grup Aşaması’nın ikinci gününün ilk maçında LEC temsilcisi G2, LCS temsilcisi Team Liquid’i mağlup etmeyi başardı.

Grup Aşaması’nın ilk günüde G2 belkide turnuvadaki en güçlü rakipleriyle karşılaştı. İlk mücadelede SKT’yi mağlup etmeyi başaran ekip ikinci karşılaşmada Invictus Gaming’e diş geçiremedi. Team Liquid ise ilk günü mağlubiyetsiz kapadı. LCS temsilcisi aldığı iki galibiyeti turnuvanın en zayıf diye adlandırılan iki ekibi Phong Vu Buffalo ve Flash Wolves’a karşı aldı. Team Liquid turnuvadaki ilk mağlubiyetini G2’ya karşı aldı.

İki takımın da her koridoru yetenek olarak birbirine bir hayli yakın denebilir. Taraftarların gözleri ise orta ve alt koridor eşleşmelerindeydi. G2 alt koridır ikiye ikide daha iyi oynayarak ilk kanı almayı başardı. Jankos orta koridora yaptığı baskınla Caps’i öne geçirse de alt koridorda çıkan tarafı daha iyi oynayan Team Liquid skorları eşitledi. Mikyx çok akıllıca hamleler yaparak orta oyunda takımına katkı sağladı.

Team Liquid ejder kontrolünü elinde tutsa da G2 oyun kontrolünü ele alarak önemli bir üstünlük yakaladı. Doğru hamlelerle rakibinin hatalarını değerlendiren Avrupa temsilcisi altın farkını neredeyse 10000’e çıkardı. Impact erken oyunda aldığı skorlarla yaratması gereken etkiyi Vadi’ye yansıtamadı. Caps ise Jensen’a kıyasla çok daha iyi bir performans sergiledi. 30 dakikanın ardından mücadele son buldu ve G2 galibiyet sayısını 2’ye çıkardı. Bu sonuçla beraber iki takımda 2-1’e geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir