G2, yarı finaldeki yerini aldı League of Legends League of Legends Haberleri

G2, yarı finaldeki yerini aldı

Çeyrek final karşılaşmasından 3-1 galip ayrılan G2, yarı finalde MAD Lions’ın karşısına çıkacak ve final biletini kovalayacak takım oldu.

Gün geçtikçe LEC şampiyonunun belirleneceği güne daha da yaklaşıyoruz. Finalin ismi daha konulmasa da turnuvanın son adımında yarışacak ilk takım dün itibariyle Fnatic olmuştu. Geriye sadece finalde oynayacak diğer takımı belirlemek kaldı.

Playoff aşamasına kalmayı başaran takımlardan şampiyonaya ilk veda eden isim Misfist Gaming olmuş, ikinci turda da Rogue havlu atmıştı. Bugün ise G2 ile Origen arasında çeyrek final karşılaşması oynandı. Karşılaşmanın sonucuna göre yarı finale, MAD Lions’ın karşısına çıkacak takım G2, yarıştan kopan üçüncü takım ise Origen oldu.

G2’nun açısından bakarsak gelecek karşılaşma sadece bir basamak değil aynı zamanda bir rövanş. Lig aşamasını birinci bitiren takım, playoff aşamasının ilk turunda MAD Lions’a karşı beklenmeyen bir mağlubiyet almışlardı. Neyse ki lig aşamasında topladıkları puanlar sayesinde, karşılaştıkları 3-2’lik yenilgiye rağmen çeyrek finallerde oynama şansı yakaladılar ve bu şansı oldukça iyi kullanarak yarı finale çıkmayı başardılar.

İlk zaferlerini Caps’in beşte beşi ile taçlandırdılar. İkinci maçta ibre Origen’e doğru kaysa bile kazanmayı başardılar. Üçüncü maçta sendeleyip rakiplerine bir skor vermiş olsalar bile dördüncü maç ile birlikte seriye noktayı koydular.

LEC şampiyonluğu için yarışan sadece üç takım kaldı. Bu takımlar, finaldeki rakibini bekleyen Fnatic ve yarı finalde kozlarını bir kez daha paylaşmak için bekleyen G2 ile MAD Lions. Yarı final karşılaşması 18 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’da oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir