League of Legends League of Legends Haberleri

G2, yedinci hafta itibariyle birincilik koltuğunda

LEC şampiyonluğu için yapılan yarışta birincilik koltuğunda şimdilik 2019 Worlds finalisti G2 oturuyor.

Avrupa şampiyonluğunun en büyük adaylarından G2, rakiplerini birincilik koltuğundan teker teker indiriyor. Geçtiğimiz hafta Origen’i ikinci sıraya ittikten sonra bu hafta da aynısını Fnatic’e yapıyor. Böylece yedinci haftanın sonunda zirvedeki tek isim olarak kalmayı başarıyor.

G2, sezonun başından beri hedefinin yukarılarda olduğunu gösteriyor. Bunu sadece 14 maçta 11 kez kazanarak değil, ilginç taktiklerini bizlere göstererek de yapıyor. Takımın üst koridor oyuncusu Wunder, bize tipik üst koridor şampiyonlarına ihtiyacı olmadığını birçok kez gösterdi. Soraka oynadığı üç maçın hepsini kazanmayı başardı ve şampiyonu resmen tek başına metaya soktu. Fnatic maçında da tercihini Janna’dan yana kullanarak Soraka zayıflatmasının onu durdurmayacağını ima etti resmen. Gerçek destek Wunder.

Oyun uzun bir süre iki tarafa da gidebilecek gibi gözüktü. Hatta orta oyun gelene kadar Fnatic’in ipleri eline alıyor gibi göründüğünü söyleyebiliriz. Ama tek bir hatalı Baron kararı, oyunun kapılarını G2’ya açtı. Jankos, canı pahasına Baron pitine atlayarak çarp savaşını kazandı ve takımına bir Baron güçlendirmesi kazandırdı.

Oyunun bu noktasından sonra ipler G2’nun eline geçti. Yavaş bir oyun ile 34 dakika içerisinde Fnatic’in Nexus’unu yıktılar ve birincilik koltuğuna oturmayı başardılar.

LECi lig aşamasının bitmesine sadece iki hafta kaldı. Sıralamanın değişmesi için hala birçok şans var ama G2’nun liderlik için büyük bir şans kazandığı gerçeğini inkar edemeyiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir