League of Legends

Galakticos ile Team AURORA birer puana razı oldu

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin ikinci hafta ilk günü, Galakticos ile Team AURORA arasında oynanan seriyle başladı.

İlk hafta serilerinde P3P ve DP ile karşılaşan GAL, her iki seride de benzer senaryoları yaşadı. İlk haftayı aldığı iki beraberlik sayesinde iki puanla kapatan GAL, oynadığı serilerin bir maçında net bir şekilde üstün olan taraf olurken diğer maçlarda ise rakibine bütünüyle teslim olmuş bir görüntü çizmişti. AUR cephesi ise ilk hafta FB karşısında direnç göstermesine rağmen seriyi aldığı iki yenilgiyle kaybederken CLK karşısında aldığı bir galibiyet bir mağlubiyetle haftayı 1 puanla kapatıp ilk haftayı son sırada bitirmişti. İlk haftanın faturasını orta koridoruna kesen AUR, Godbro’yu transfer ederek Cheong’u yedeğe çekti. Yeni transferiyle AUR’un GAL karşısındaki performansı merakla bekleniyor.

Serinin ilk oyununda GAL’den Ashe oku etrafında kitle kontrol + hasar çıkarabileceği bir kompozisyon tercihi gelirken AUR ise Shen ve Talliyah ile harita genelinde kontrolü elinde tutabileceği seçimlere yöneldi. Oyunun erken bölümünde makro hamlelerle oyunu kontrol eden taraf AUR idi. Yaklaşık 15 dakika boyunca AUR’ın elinde tuttuğu üstünlük, Ejder bölgesinde Ruvelius’un yaptığı bireysel hata sonucunda GAL lehine dönmeye başladı. Bu dakikadan sonra rüzgarı arkasına almayı başaran GAL, Ashe oku etrafında doğru oynayarak skorları elde etti ve en önemlisi de bu skorları taşıyıcılarına paylaştırabildi. AURORA’nın geride olmasına rağmen takım savaşlarından kaçmamaya yönelik riskli stratejisi sonuç vermedi ve GAL ilk oyunu kazanan taraf oldu. Galakticos’da Soz Purefect, meân ve Rogu sama’nın performansı göz doldururken AUR’da ise takım savaşlarındaki dağınık görüntü ve Ruvelius’un yaptığı hatalar sonucunda tilt olması dikkat çekti.

Toplam 43 dakika süren ve 58 skorun çıktığı serinin ikinci oyunu izleyenler açısından çok keyifli pozisyonların yaşandığı bir maç olsa da takım ve bireysel olarak birçok hatanın da yapıldığı bir oyuna sahne oldu. İlk dakikadan son dakikaya kadar irili ufaklı takım savaşlarının yaşandığı oyunda, oyunun kontrolü sürekli olarak değişti. Takımsal ve bireysel olarak gerçekleştirilen hatalar neticesinde takımlar elde ettikleri avantajları tam olarak kullanamadı. Erken aşamada oyun kontrolünü elinde tutan AUR, takım savaşlarında koordineli bir görüntü çizemeyince oyuna rakibini de ortak etti. Karşılaşma boyunca GAL ormancısı k0u’nun iki kez çaldığı Baron neticesinde GAL oyuna tutundu; ancak bitirici hamle GAL cephesinden gelemedi. Son takım savaşında üst koridorda fazla zorlayan GAL, taşıyıcılarını kaybetti ve kazanma şansı olduğu seriden bir puanla ayrıldı. AUR’da ilk maçta kötü bir performans ortaya koyan Ruvelius, ikinci oyunda Xayah ile taktire şayan bir oyun ortaya koyarken GAL’de de meân Kalista takımını taşımaya çalıştı; ancak başarılı olamadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.