League of Legends League of Legends Haberleri

Galakticos, Crystal’ı transfer etti [Güncellendi]

Güncelleme: Kaynaklarımızdan aldığımız biliye göre Crystal’ın transferi henüz kesinleşmiş değil. Belirtmek isteriz ki haberlerimizi dedikodu tabanlı değil, organizasyonlara yakın kişilerden ya da dirkekt olarak organizasyonlardan aldığımız bilgilere dayanarak yazmaktayız. Süreç devam ettikçe haberimizi de güncelleyeceğiz.

Vadi’nin emektar isimlerinden olan Atakan “Crystal” Aydın’ın yeni adresi belli oldu. Galakticos, bu mevsim bir orman değişikliğine daha gitti ve tecrübeli oyuncuyu transfer etti. 

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde normal sezonunun tamamlanmasına bir hafta kalmışken takımlardan transfer hamleleri de art arda geliyor. Takım olarak bu sezon bekleneni veremeyen ve düşme potasında yer alan Galakticos, P3P eSports rotasyonunda yer alan Atakan “Crystal” Aydın ile sözleşme imzaladı. Takım içi sinerji ve uyum problemleriyle dikkat çeken Galakticos, ana ormancısı k0u’yu yedeğe çektikten sonra Coma’yı ormana geçirmiş; ancak yine beklenen verimi elde edememişti. Ligde kalmak için çaba sarf eden ekip çareyi P3P eSports’un son haftalardaki yükselişinde ön planda olan isimlerden Crystal’da buldu.

Bu sezon on maçta vadiye çıkan Crystal, 3.1 KDA oranı tuttururken takımına %60 skor katkısı sağladı. Oyuncuya ilişkin istatistiklerin en çarpıcı olanı ise Crystal’ın oynadığı on oyunda yakaladığı %70’lik galibiyet yüzdesi. Bu hafta sonu verdiği röportajda son kez vadiye indiğini belirten Crystal’ın P3P eSports bünyesindeki kolej çalışmalarıyla ilgilenmesi bekleniyordu. Oyuncunun aldığı karar neticesinde Galakticos’a transferi bu çalışmaları bir süre geciktirebilir.

Son haftasına girilen ligde, Galakticos aldığı yedi beraberlik/beş mağlubiyetlik performans neticesinde topladığı yedi puanla yedinci sırada yer alıyor. Bakıldığında bu transferin GAL’a yarayacağını söylemek mümkün. Daha özverili ve tecrübeli bir ormancı, GAL’ın tam olarak ihtiyacı olabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir