League of Legends League of Legends Haberleri

Galakticos, koç Tsopal ile yollarını ayırdı

Şampiyonluk Ligi’nin yeni takımlarından Galakticos, sezonun büyük bir bölümünü takım ile geçiren koç Philip “Tsopal” Leber ile yollarını ayırdı. Takımın yeni mevsimde kim ile anlaşacağı henüz belli değil.

2017 Kış Mevsimi’nin en sürpriz ekiplerinden birisi olan Galakticos, Team ORORA’nın haklarını satın alarak ligde mücadele etme hakkı kazanmıştı. Kadro olarak gençlere yönelen ve Soz Purefect ile K0u gibi iki veteranın yanına Brolia, Rare, Mean ve Veux gibi isimleri ekleyen ekip, ligin başlarında istikrarsız bir oyun sergilemesine rağmen mevsim sonunda karakterini Vadi’ye yansıtmış ve mevsim finallerine kalma başarısı göstermişti. GAL, özellikle 6. ve 7. hafta maçlarında hızlı, agresif ve harita görevi odaklı bir oyun benimsedi ve ligin alt sıralarındaki rakiplerinden kritik puanlar aldı. K0u ve Soz Purefect’in sorumluluk almasının yanı sıra koçun yaptığı seçimler de takımın bu başarısında büyük bir rol oynadı.

Lige Feanor ile başlayan ve kısa bir süre sonra Tsopal’ı transfer eden ekibin bu değişiklikten sonra daha toplu ve oyun planına bağlı bir şekilde mücadele ettiğine şahit olduk. Genç ve yetenekli Tsopal’ın var olan mevcut durum içerisinde iyi bir iş çıkardığını söylememiz mümkün. Galakticos için ise kadro istikrarının yanı sıra Yaz Mevsimi için etkili bir koç bulmak ise büyük önem taşıyor. Takımın aynı zamanda bugün itibariyle Kış Mevsimi’ndeki kadronun mimarı menajer Yakup Özipek ile de yollarını ayırdığını duyurduğunu ekleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir