League of Legends League of Legends Haberleri

Galakticos, Rogu’yu kadro dışı bıraktı

Şampiyonluk Ligi’nde kötü günler geçiren Galakticos, destek oyuncusu Rogu’yu kadro dışı bıraktı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de organizasyonun oyuncu ile yollarını ayırması bekleniyor.

Sezona büyük umutlar ile başlayan Galakticos’ta kadro değişiklikleri yapılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz mevsimin en iyi ormancısı olarak gösterilen K0u’nun Yaz Mevsimi’nde beklenenleri verememesi takımı değişikliğe itmişti. Yükselme Ligi’nde Galatasaray Esports forması giyen Coma ile anlaşan takım, ne yazık ki bu oyuncudan da beklediği verimi altıncı hafta mücadelelerinde alamadı. Öte yandan takımın mevsim boyunca gelişim gösterememesi ve plansız bir şekilde oyun sonunu oynaması, puanlar kaybetmesine ve yedincilikten kurtulamamasına neden oldu.

Baktığımızda Galakticos’un sezon başında oldukça iyi bir kadro kurduğunu söylememiz mümkün. Kou, Soz Purefect ve Mean üçlüsünü bozmayan organizasyon, Veux’u yedeğe çekerek tecrübeli destek Rogu ile anlaşmış, üst koridora ise Marshall’ı transfer etmişti. İlk dört hafta Marshall’ın gelmesine odaklanan ekip, oyuncunun dönüşünden de beklenildiği gibi faydalanamadı. Marshall ile çıktığı ilk seri olan BAUSuperMassive karşılaşmasının ikinci maçında oldukça etkili ve baskın bir oyun sergileyen takım gelecek için umut verse de işler beklenildiği gibi gitmedi. Soz Purefect’in yükselen performasının tam aksine K0u’daki düşüş, takımı bir nevi çaresiz bıraktı.

Organizasyona yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre ise Galakticos, destek oyuncusu Rogu’yu kadro dışı bıraktı. Disiplinsizlik yüzünden bu kararı alan ekip, önümüzdeki hafta karşılaşmalara Veux ile çıkacak.

Daha önce Beşiktaş.OyunHizmetleri’nde de bu tür bir problemin başrol oyuncularından olduğu iddia edilen Rogu, 2017 Yaz Mevsimi’nin başında oldukça iyi performans sergiliyordu. Geçtiğimiz mevsimin aksine bu mevsim Thresh, Braum ve Rakan gibi destek şampiyonlar üzerinden ilerleyen meta, tam da Rogu’nun istediği metaydı. Fakat oyuncunun performansının ciddi anlamda düştüğü son haftalarda görülüyordu. Galakticos’un bu yeni çehre ile son hafta karşılaşmalarında nasıl oynayacağını hep beraber göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir