League of Legends

Galakticos, Team AURORA’yı yenerek ikinci güne galibiyetle başladı

Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi yeni formatı ve tüm hızıyla devam ediyor. İkinci günün ilk maçında 32 dakika sonunda gülen taraf Galakticos oldu.

Şampiyonluk Ligi’nde ikinci gün heyecanı Team AURORA, Galakticos maçı ile başladı. Seçim/yasaklama ekranından üstün ayrılıp Ornn, Malzahar, Tahm Kench gibi şampiyonları rakibinin elinden alan Team AURORA rakibini alternatif tercihler yapmaya zorladı.  Yeni rün sistemi ile beraber çeşitliliği artan seçimlerin oyunların seyir zevkini artırdığından bahsetmiştik. Braum’u kendi elleriyle yasaklayan Galakticos’un Ornn’a karşı düşündüğü çözüm ise profesyonel arenada nadiren gördüğümüz Nasus oldu.

Maçın ilk dakikaları ormancıların üst koridor baskınlarıyla gelen karşılıklı skorlarla geçildi. Erken oyunun hamle yapmaya açık bölümlerinde ise Galakticos taşıyıcıları Backlund ve J1mmy’nin güzel oyunlarla aldığı skorlar vardı. Team AURORA nişancısı Rain elinden geleni yapıp bolca skor katkısı sağlasa da Naru’nun yeteri katar etkili olmaması ve Team AURORA’nın Nasus’un karşısına yeterince destek göndermemesi sonucu Rare’in ellerindeki Nasus bir canavara dönüştü. 30. dakikada 600 civarı ekstra Q hasarı olan Rare, ayrık ittirmeleri ve baron savaşında aldığı üçte üç ile takımını öne geçirdi. Rare’in üstünlüğünü iyi değerlendiren Galakticos ekibi de diğer koridorlardan baskı kurarak sonuca ulaştı. Galakticos bu sonuçla ikide iki yapmış oldu ve ligin zirvesine yerleşti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.