League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray, 1907 Fenerbahçe ve Beşiktaş, Gilius ile ilgileniyor

Kendine LEC’te takım bulamayan Gilius için Galatasaray, 1907 Fenerbahçe ve Beşiktaş devreye girdi.

Başarılı ormancı, LCS kariyerine 2014 yılında SK Gaming’le başladı. Avrupa sahnesinde birçok takımda oynayan isim ligin başarılı ormancıları arasında gösteriliyor. 21 yaşındaki oyuncu çifte vatandaş. Hem Alman hem de Türk pasaportuna sahip. Ligimize gelirse kurallar gereği ilk Mevsim yabancı pozisyonunda olacak. Deneyimli ormancının oyun içinde başarılı kararlar alan lider bir karaktere sahip olduğunu da belirtelim. 1907 Fenerbahçe orta koridor ve alt koridor ikilisini Türk oyunculardan oluşturdu. Bu da takımın orman ve üst koridora muhtemelen yabancı birer oyuncu alacağı ihtimalini arttırdı. Genç bir kadro kuran 1907 Fenerbahçe’nin takıma ağabeylik yapacak ve oyun içi kararlar verecek lider bir oyuncuya ihtiyacı var. Gilius bu rol için gayet uygun duruyor.

Galatasaray’ın ise henüz kadrosu açıklanmadı. Diğer takımlara kıyasla işlerini daha sessiz ve yavaş yapan ekibin önümüzdeki günlerde bazı transferlerini açıklaması bekleniyor. Gilius’un transferi gerçekleşirse takımın diğer yabancı hakkını orta koridordan yana yapması daha muhtemel gibi. Gilius’un bir sonraki sezon Türk statüsüne geçmesiyle de takımda kalmak isterse bir yabancılık daha yer açılabilir.

Beşiktaş’ın Yükselme Ligi kadrosundan kimleri koruyacak bilinmiyor. Holyphoenix’i kaybetmek istemeyen takım ormana Gilius’u getirirse, yine  orta koridor için bir yabancı daha düşünülebilir. Aynı Galatasaray gibi takımın henüz kesinleşmiş bir transferi yok. Önümüzdeki günlerde Gilius’un nereyi tercih edeceğini hep beraber göreceğiz.

1 Comment

  • mehmet 28 Kasım 2018

    Aşırı toksik bir oyuncu.LCS de gereğinden fazla hypladı8kendi kendini).Gideceği her takıma her anlamda zarar verir.Vitality den yollanmasının bir sebebi de takım arkadaşlarıyla gereksiz tartışmasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir