League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Espor Akademi, 4 transfer yaptı

Galatasaray Espor Akademi üst koridor Thorondor S, ormancı Escanor, nişancı Husky Rider ve destek Lykia’yı transfer etti.

İlk iki haftada galibiyet alamayan Galatasaray Espor Akademi lige kötü bir başlangıç yaptı. Istanbul Wildcats, Dark Passage, Beşiktaş Esports ve Bursaspor Esports’a karşı mağlubiyet alan ekip kadrosunda değişiklikler yapacağının sinyallerini vermişti. Öncelikle geçtiğimiz mevsimi Beşiktaş’ta geçiren koç Marjor ile anlaşan Galatasaray Espor, akademi oyuncularu Asteroid ve Kumru’yla yollarını ayırmıştı. Takım, Thorondor S, Escanor, Husky Rider ve Lykia’yı transfer etti.

Thorondor S ve Escanor daha önce isimlerini duyurma fırsatı yakalayamadı. Üst koridoor-orman ikilisi Asteroid ve Kumru yerine takıma dahil oldu. İkilinin ilk tecrübelerinde kendilerini göstermeleri dahilinde ileride daha iyi yerlere gelebilme imkanları bulunuyor. Alttan gelecek yerli oyuncuların performansları uluslararası başarı adına da bir hayli önem taşıyor.

Husky Rider, Galatasaray Akademi ile anlaşmadan önce geçtiğimiz mevsimi Galakticos çatısı altında geçirdi. Ruvelius’un ceza almasıyla takıma dahil olan isim mükemmel bir mevsim geçirmedi ancak beklenenden iyi oynadı. Birkaç haftanın ardından Galakticos Akademi’ye geçen nişancı mevsimi burada bitirdi. Lykia ise son olarak Üniversite Ligi’nde forma giydi. Riot Games kontrat veritabanına göre eski alt koridor Rhioni ve Dailen ikilisinin sözleşmeleri devam ediyor. Kimin oynayacağını koç belirleyecek gibi duruyor.

Galatasaray Espor Akademi yeni transferleriyle ilk maçında Galakticos karşısında çıktı ve ilk galibiyetini aldı. Bakalım takımın ilerleyen haftalardaki performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir