League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Espor, çeyrek finalde Fenerbahçe’yi mağlup etti

Galatasaray Espor, çeyrek finalde 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-1’le geçerek yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive’in rakibi oldu.

VFŞL’de normal sezonu 3. sırada bitiren Galatasaray Espor ve 6. sırada bitiren 1907 Fenerbahçe Espor çeyrek finalde kozlarını paylaştı. Seri boyunca çekişmeli mücadeleler izledik. Galatasaray Espor alt koridorda Husky Rider ve Dumbledoge’u kullanırken 1907 Fenerbahçe Espor ise Luger ve Hades tercihlerinde bulundu. Çeyrek finalde rakibini yenen Galatasaray Espor yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive’in rakibi oldu. Bu sonuçla birlikte diğer yarı final eşlemesi ise Royal Youth-Doğuş Üniversitesi Aurora oldu.

1. Maç

Galatasaray Espor, geçtiğimiz hafta Fnatic’ten gördüğümüz Garen-Yuumi alt koridorunu seçti. Rakip ormana 4 kişi girip BalKhan’ı yakalayan 1907 Fenerbahçe Espor ilk kanın sahibi oldu. GBM, Xerath ultileriyle orta oyunda takımını öne geçirdi. Bir tane de ejder çalan Koreli orta koridor takımına adeta sırtına alıp taşıdı. Luger ise kötü bir performans sergiledi. Dominant oyununu sürdüren Galatasaray serinin ilk maçını 31 dakikada kazanıp 1-0 öne geçti.

2. Maç

GBM orta koridorda Twisted Fate seçimini yaptı. BalKhan alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı ama aynı zamanda Stefan da orta koridora gelerek GBM skorunu takımına kazandırdı. Stefan ve Bolulu erken oyunun en etkili isimleri oldu. Hem rakip ormanda hem de orta koridorda iyi hamleler yapan ikili takımlarını altında öne geçirdi. Orta oyunda yakalanan farkı bir türlü büyütemeyen 1907 Fenerbahçe Espor’un maçı kapatması biraz uzun sürdü. Ekip 40 dakikanın ardından galibiyete uzanarak seride durumu eşitledi.

3. Maç

BalKhan’ı yakalamayı başaran Stefan-Bolulu ikilisi ilk kanı takımlarına kazandırdı. Galatasaray Espor alt koridoru ikiye ikide skor almayı başarsa da Bolulu erken oyunu çok iyi oynadı. Stefan ise Kindred yüklerini iyi takip ederek BalKhan’ın almasına izin vermedi ve bu sayede ormanda üstünlük sağladı. Galatasaray Espor ilk Alev Ejderi’ni almayı başardı. Alamet’i almayı başaran 1907 Fenerbahçe Espor 2 skor verdi. Untara üst koridorda ciddi bir üstünlük yakaladı. Ejder savaşını kazanan GS Espor, Baron’u almayı başardı. Kaotik savaşların ardından mücadeleyi kazanan Galatasaray seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Üst koridora erken bir baskın yapan Stefan ilk kanı Untara’ya armağan etti. BalKhan yine erken bir hamleyle Alev Ejder’ni almayı başardı. Hades-Luger ikilisi harika bir oyunla alt koridordan 2 skor çıkarmayı başardı. Bu sırada Stefan haritanın diğer tarafında Alamet’i almayı başardı. Fenerbahçe alt koridorda kuleyi düşürmek isteyince iyi bir Işınlan kullanan Ragner takımına 4 skor kazandırdı. Husky Rider çıldırmış bir şekilde 3 kişinin arasına Sıçra atıp skorları topladı ve ölmeden çıktı. Husky’nin harika Draven performansı Galatasaray için bir hayli değerli oldu.  Aynı şekilde Ragner de harika bir Mordekaiser performansı sergiledi. Baron’u almayı başaran GS Espor aradaki farkı açtı. Ekip birkaç hata yapsa da mücadeleyi 42 dakikada bitirmeyi başardı. Bu sonuçla birlikte serinin sonu geldi ve yarı finale kalan taraf Galatasaray oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir