League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Espor’un kadrosu belli oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en yeni takımlarından Galatasaray Espor, kadrosunu tamamladı. Öncelikle koç pozisyonuna Daisyx’i getirdiğini duyuran takım, geçtiğimiz gün ise orta koridor pozisyonuna Abbedage’ı transfer ettiğini açıklamıştı. Resmi sosyal medya hesaplarından bugün de bir duyuru yapan Galatasaray, orman pozisyonuna Kanani’yi transfer ettiğini açıkladı. 

Rekabetçi ortamın günden güne arttığı Şampiyonluk Ligi’nde kadrosu en çok merak edilen takım olan Galatasaray Espor, yavaş yavaş kadrosunu açıklamaya başladı. Victorious Ace olarak lige yükselen ardından Galatasaray ile güçlerini birleştiren ekip, orta koridorunda VA’nın yükselmesinde büyük katkısı bulunan Abbedage’ı transfer etmişti. Genel olarak lige yükseldiği kadroyu korumayı amaçlayarak transfer politikası güden Galatasaray Espor’un 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Broken Blade
  • Orman: Kanani
  • Orta koridor: Abbedage
  • Nişancı: KillerEs
  • Destek: Madagger

Kadroya baktığımızda tek değişen ismin KillerEs olduğunu görüyoruz. Victorious Ace’in gerçekleştirdiği en iyi transferlerden birisi olan Broken Blade, Galatasaray Espor’un üst koridor oyuncusu olarak mücadele edecek. EUW Challenger sıralamasında üst sıralarda olan oyuncu, birebirde rakiplerinde üstünlük kurması ve avantajını haritaya iyi bir şekilde yayması ile biliniyor. Orman pozisyonunda ise bugün duyurulan Kanani bulunucak. Daha önce ligimiz takımlarından Team AURORA ile oynayan Kanani’nin, takımın taşıyıcı oyuncuları üst ve orta koridor ile hali hazırda yüksek bir sinerjisi bulunuyor. Orta koridorda ise geçtiğimiz gün transferi açıklanan Abbedage bulunuyor. Ham yetenek olarak gösterilen oyuncunun Daisyx yönetiminde göstereceği gelişme, Galatasaray’ın başarısına doğrudan etki edecektir. Destek pozisyonunda Madagger ile yoluna devam eden ekip, genç oyuncularla yoluna devam etme konusunda kararını bu transfer ile göstermiş durumda. Takımın nişancı rolünde ise VA’nın ligden düşmesine neden olan TT’de forma giymiş KillerEs bulunuyor. İstikrarlı ve disiplinli bir oyun tarzına sahip olan KillerEs, takımdaki en deneyimli oyunculardan birisi. 2016 Yaz Mevsimi’nde gösterdiği harika Jhin performansları yüzünden şampiyon seçim ekranında Jhin alması uzun bir süre engellenen oyuncunun Galatasaray Espor’da nasıl bir performans bekleyeceği merakla bekleniyor.

Victorious Ace olarak aynı kadroyla lige yükselen Galatasaray’ın ekipte büyük değişiklikler yapmaması istikrar açısından takıma büyük bir artı sağlıyor. Galatasaray Espor’un çok daha rekabetçi ve mücadeleci bir hale gelen Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde neler başarabileceğini hep beraber izleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir