League of Legends

Galatasaray Espor takımının koçu Daisyx oldu

galatasaray.org

Ligimizin en yeni takımlarından Galatasaray Espor kulübü, koç pozisyonuna Daisyx’i getirdi. Bu transfer Galatasaray’ın resmi internet sitesinde açıklanırken, kadro hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. 

Şampiyonluk Ligi’nin başlamasına kısa bir süre kala, ligimizde mücadele edecek takımlar kadrolarını da yavaş yavaş açıklıyor. Futbol kulüplerinin LoL sahnesine adım atmasıyla ligimizin rekabetçiliği daha da artarken, son olarak 1907 Fenerbahçe Espor kurulmuş, iddialı bir kadro kurarak espor sahnesini ciddiye aldığını göstermişti. Sezon arası transfer döneminde birçok sürpriz transfer gerçekleşse de, ligin kadrosu en merak edilen ekiplerinden birisi de Galatasaray Espor.

Ligin köklü ekiplerinden Team Turquality’yi eleyerek TŞL’de oynamaya hak kazanan Victorious Ace’i satın alan Galatasaray Espor, koç pozisyonuna ise daha önce birçok Avrupa takımında çalışmış Ruben ‘Daisyx’ Korte’yi getirdi. Son olarak Rus ligi LCL’de Natus Vincere takımında çalışan Daisyx’in tecrübeli ve yetenekli bir koç olduğu belirtiliyor.

Galatasaray Espor takımının menajeri Mert Tanrıverdi ise koç ile kısa süreli görüşmelerin ardından kendisinin takım ile çalışmaya ikna olduğunu, Daisyx’in şu an oldukça mutlu olduğunu belirtti. Koç Korte ise “Kadro şu an açıklanmadığı için üstüne yorum yapmam doğru olmaz. Fakat genç yeteneklerden kurulu bir takım olacağımızı söyleyebilirim. Bu ekiple başarılı olacağımıza inanıyorum. Stadyumu gezdim. İnanılmaz güzel bir yer. Atmosferi daha önceden biliyordum. Burada çalışacak olmaktan çok mutluyum.” sözleri ile heyecanını ifade etti.

Koç pozisyonunu dolduran Galatasaray Espor’un şu an için kadrosu hakkında bir bilgi bilinmiyor. Takımın Yükselme Ligi’nde VA ile mücadele eden Broken Blade, Abbadage ve Madagger’ı elinde tutacağı, orman pozisyonuna ise tecrübeli bir isim transfer edeceği konuşuluyor. Daha önce belirttiğimiz üzere takım, nişancı pozisyonuna ligden düşen Team Turquality’den başarılı oyuncu KillerEs’i transfer etmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.