League of Legends

Söylenti: Galatasaray Esports, Nagne ile anlaştı

flickr.com/lolesports

Güncelleme: Galatasaray Esports’tan bir yöneticinin tarafımıza bildirdiğine göre ekibin böyle bir transfer planı bulunmadığını öğrendik. Hali hazırda farklı kaynağa dayandırarak kaleme aldığımız bu haberin orjinal halini aşağıda bulabilirsiniz:

2017 yılına hayal kırıklığı ile başlayan Galatasaray Esports, yılın geri kalanı için iddialı bir kadro kurmak istiyor. Aldığımız duyumlara göre ekip, Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi için daha önce Najin Black Sword ve KT Rolster ekiplerinde de forma giyen orta koridor oyuncusu Nagne ile anlaştı.

Kış Mevsimi öncesi ülkemizdeki espor sektörünün gelişimine kayıtsız kalamayan Galatasaray, Yükselme Ligi’nden Şampiyonluk Ligi’ne yükselen Victorious Ace ile anlaşmış ve ligimizde Galatasaray Esports adı ile mücadele etme hakkı kazanmıştı. Kadro olarak VA’nın oyuncuları ile devam eden ve sadece nişancı pozisyonunda bir değişikliğe giden ekip, ne yazık ki 2017 Kış Mevsimi boyunca istikrar konusunda ciddi problemler yaşadı. Galatasaray Esports, orman rolünde birçok kez oyuncu değiştirdi ve mevsim boyunca ligin alt sıralarından kurtulamadı. Kötü geçen sezon sonunda Yükselme Ligi’ne düşen takımın hala nasıl bir yol haritası çizeceği konusunda hala kesin bir bilgi bulunmuyor.

Fakat kulübün henüz espordan vazgeçmediği, League of Legends takımı ile Yükselme Ligi’nde mücadele edeceği ciddi olarak konuşuluyor. Ligden düşmesine rağmen ciddi miktarda kar yapan kulüp, Kış Mevsimi’nde ciddi transfer yapmaması yüzünden sıklıkla eleştirilmişti. Görünüşe göre bu durum Yaz Mevsimi’nde değişiyor. Son olarak KT takımında mücadele eden ve Worlds tecrübesi bulunan Nagne, dedikodulara göre GS ile anlaştı. Sadece Yükselme Ligi için anlaşılan oyuncunun yanı sıra takımın üst koridor oyuncusu Broken Blade’i de kadroda tutacağı da belirtiliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.