League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Esports, Polyokov’u kadrosuna kattı

Galatasaray Esports ilk hafta aldığı kötü sonuçların ardından orta koridor oyuncusu Jinsh ile yollarını ayırarak Polyokov’u transfer etti.

Güncelleme: Galatasaray’dan aldığımız bilgiye göre, Jinsh yalnızca ilk hafta oynamak için takıma dahil olmuş ve bu hamle başından beri planlanarak gerçekleştirilmiş. Yani bir kadro değişikliğinden ziyade şartlar gereği bir düzenleme yapılmış. Bu bilgi haricinde haberimizin orijinal metni aşağıdaki gibidir:

Galatasaray Esports, geçtiğimiz mevsim Şampiyonluk Ligi’nde küme düştükten sonra hem yönetim, hem de kadro bazında büyük değişikliklere gitmişti. Yükselme Ligi için takımda arkadaşlık ortamına uyum sağlayabilecek, kulüp değerlerini benimseyecek oyunculardan oluşan bir kadro kurmak isteyen Galatasaray’da bu çabalar sonuçsuz kalmış görünüyor. Kadro istikrarı vurgusuyla yola çıkan Galatasaray Esports, henüz ilk haftanın ardından değişikliğe gitti.

Galatasaray’ın Yükselme Ligi’nde ilk haftayı iki mağlubiyetle kapatması, yeni kadro ve yeni yönetimin getirdiği heyecanı da taraftar gözünde çabucak söndürmüş oldu. Victorious Ace ve Beşiktaş ile karşı karşıya gelen Galatasaray, iki oyunda da vadide varlık gösteremedi. Üst koridor oyuncusu Crimson dışında takımda güven veren bir isim olmadığı dikkat çekti. Özellikle GiletteAbdi’nin yetersiz performansı ilk hafta itibariyle göze batarken, Jinsh’in gönderilmesi takımdaki dinamikleri iyileştirecek bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Polyokov ise YL’ye daha ilk haftadan damgasını vurdu. Orianna ve Lucian performasylarıyla HWA Gaming’e altı puanı getiren oyuncu ikinci haftadan itibaren sarı-kırmızı formayı giyecek. Yüksek skor katkısı, hasar odaklı oyun tarzı ve baskın bir koridor aşamasıyla Polyokov kesinlikle Galatasaray’ın ihtiyaç duyduğu oyuncu. Çatışmadan kaçan, az skor katkısı yapan bir nişancıya sahip olan GS, Polyokov gibi bir oyuncunun sorumluluğu üstlenmesiyle birlikte birkaç adım ileri gidecektir. Ancak GiletteAbdi ve KissNkite performanslarını yükseltemezse, köklü kulübün bir kez daha hayal kırıklığına uğradığını görebiliriz.

Galatasaray Esports, yeni kadrosuyla 29 Haziran Perşembe günü Royal Bandits ve HWA Gaming ile karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir