League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray oyuncularına poaching yapıldı

2017 Kış Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’nde oynayan Galatasaray Esports’un oyuncularına, kim olduğu açıklanmayan ekiplerin poaching girişiminde bulunduğu iddia ediliyor. Takımın menajeri Mert Tanrıverdi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla bu durumun devam etmesi halinde tarafların her türlü cezayı alması için takipte olacağını belirtti.

2017 sezonu Galatasaray taraftarları için oldukça heyecan verici başlamıştı. Kulüp, Şampiyonluk Ligi’ne yükselen Victorious Ace ile anlaşmış ve espor sektörüne adım atmıştı. Galatasaray Esports, nişancı rolüne KillerS’i transfer ederek kadrosunu tamamlamış ve genel olarak başlangıç için umut vaad eden bir görüntü çizmişti. Ne yazık ki ekibin planları tutmadı ve takım, 7 hafta süresince oynanan 28 karşılaşmanın sadece 8’ini kazanabildi. Kış Mevsimi’nde son hafta oynanılan SuperMassive serisini saymazsak ekip sadece Team Galakticos’tan üç puan alabildi. Takımın bir diğer problemi de kadro istikrarıydı. Kanani ile yolları ayırdıktan sonra orman rolünde bir türlü istikrarı yakalayamayan ekip, Broken Blade de dahil olmak üzere bu rolde toplam 5 oyuncu değiştirdi.

Galatasaray taraftarının aklındaki en büyük soru ise ekibin 2017 Yaz Mevsimi’nde oynayıp oynamayacağı. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, dolaşan dedikodulara göre Galatasaray YL’de mücadele edecek. Fakat GS’nin elindeki oyuncuları tutma ihtimali oldukça düşük. Takım menajeri Twitter üzerinden uzun bir açıklama yaparak böyle bir girişimin varlığını doğrularken, duruma dahil olan tarafların kim olduğu konusunda hiçbir bilgi bulunmuyor. Fakat oyuncuların performanslarına baktığımızda en muhtemel ismin Broken Blade olduğunu belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir