League of Legends League of Legends Haberleri

Galio güncellemesinden ilk görsel yayınlandı

Hem görsel hem de yetenek kiti bakımından her yıl en az iki tane şampiyon güncelleyen Riot Games, sıradaki büyük güncelleme olan Galio ile ilgili ilk görseli paylaştı. Yeni Galio’nun kısa bir süre sonra test sunucusu olan PBE’ye gelmesi bekleniyor.

Birkaç ay önce Riot Games, geliştirici bloğunda yaptığı bir açıklama ile Warwick’ten sonraki büyük güncellemenin Galio’ya getirileceğini duyurmuştu. Yetenek kitinin işlevselliği bakımından oldukça zayıf kalan şampiyonun pratik olarak iki yeteneği bulunuyor. Bunlardan birisi rakip hedefi yavaşlatıyor, diğeri ise takım arkadaşlarının hareket hızını arttırıyor. Önemli bir kalkanı bulunan şampiyonun savaşlarda katabildiği tek özellik ise Sıçra kullandıktan sonra ultisini açarak rakip oyuncuları kitle kontrolüne maruz bırakmak. Bakıldığında yeteneklerin o kadar da kötü olmadığı düşünülse de, tematik olarak Galio’yu ele aldığımızda şampiyonun modern League of Legends’a ayak uyduramadığını söylememiz mümkün.

Tank güncellemesinin de dışında, Riot Games’in yeni şampiyonlarda değişikliğe giderken hikayelerine uygun değişiklikler yaptığını görüyoruz. Örneğin Warwick hem görsel hem de yetenek olarak şu anda çok daha uyumlu. Büyük ve taş bir “gargoyle” olan şampiyonun nihai amacı ise gururlu Demacia halkını korumak. Fakat oynarken hikayesi ile oynanışı arasında bir bağ olduğunu hissetmiyoruz.

Poppy ve Yorick gibi büyük şampiyon güncellemelerine benzer değişiklikler yaşayan Galio’nun her şeyinin tekrar tasarlanacağını açıklanmıştı. Şampiyonun yetenek setinin yanı sıra görünüşünün de tamamıyla değişeceğini ekleyelim. Çok fazla bilgi olmamasına karşın Riot Games, şampiyonun şu ana kadarki en büyük güncelleme olacağını belirtiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir