League of Legends League of Legends Haberleri

Galio, Sejuani ve Ornn dengeleniyor

Sezon 8’in bitmesine kısa bir süre kala Sezon 9 değişikliklerini açıklamaya devam eden Riot Games, geliştirici bloğunda yaptığı bir duyuruyla profesyonel arenada efektifliği fazla olan Galio, Ornn ve Sejuani’nin dengeleneceğini belirtti. 

Riot Games’in en çok dikkat ettiği şeylerden birisi League of Legends’ta profesyonel arena ile tekli dereceli karşılaşmalarında oynanan şampiyonların güç farklılıkları. Örneğin profesyonel arenayı domine eden Urgot’un tekli dereceli karşılaşmalarında çok da başarılı olmamasının sebebi tam olarak bu. Sezon 9 değişikliklerinde bu tutumu devam ettiren Riot, belirli tankları dengelemeyi hedefliyor. Bu şampiyonlar Galio, Sejuani ve Ornn.

Bu tür bir dengeleme şampiyonların belirli güçlerini farklı noktalara aktarmakla gerçekleştiriliyor. Buna güzel bir örnek olarak Alistar’ı verebiliriz. 6.22 yamasında değişen şampiyonun kitle kontrolünün bir kısmı gecikmeli olarak E yeteneğine aktarılmış ve W-Q kombosu çok daha kolay bir hale gelmişti. Profesyonel arenada hala seçim yasaklama ekranının önemli hedeflerinden olan şampiyon tekli dereceli maçlarında da oldukça iyi performans gösteriyor. Dilerseniz şampiyonlardaki değişikliklere bir göz atalım;

Galio

Dengeleme:

Şampiyonun minyon temizleme mekaniğinin profesyonel arenada çok güçlü olduğu belirten Riot, bunu değiştiriyor. Q’nun zaman içerisindeki hasarı %’ye dönüşürken minyonlara daha az vuracak. E ise şampiyon olmayan hedeflere daha az vuracak. Son olarak ultisi merkezde olan rakipleri daha fazla havaya zıplatmayacak.

İyileştirme:

Q’nun hasarı arttırılırken mana bedeli ise ciddi anlamda düşürüldü. Bu rakibi dürtme konusunda Galio’ya büyük bir avantaj sağlayacak. Aynı şekilde E’nin de dash hızı artacak ve uygulama süresi çok az daha kısa olacak. Böylelikle rakiplerin yeteneği dodgelama şansı düşecek.

Sejuani

Dengeleme:

Şampiyonun kitle kontrol gücünü azalmayı hedefleyen şirket, Q ve E kitle kontrol sürelerini, aynı zamanda W’nun sağladığı yavaşlatmayı da azaltıyor. Ayrıca E’nin aktivasyon menzili de düşüyor.

İyileştirme:

Oyunun ilerleyen safhalarında Sejuani güçlenecek. Seviye başına kazandığı can, zırh ve saldırı hızı artacak. Ayrıca orman temizleme konusunda yardımcı olması amacıyla Q, W ve E yeteneklerine birinci seviyede ekstra hasar eklenecek.

Ornn

Dengeleme: 

Takasları kolaylıkla kazanan şampiyonun W yeteneğindeki kalkan kaldırılıyor. Ultinin ilk etkisinin yavaşlatması artık seyahat ettiği menzile göre artıyor. Dolayısıyla direkt ulti uygulanmasıyla rakipleri neredeyse hareketsiz etme yeteneği kısıtlanıyor. Ultinin ikinci etkisinin havaya zıplatma etkisi de azalıyor.

İyileştirme:

Seviye başına zırh ve can artışı Ornn’a da uygulanıyor. Şampiyonu oynayan oyuncuların sevineceği bir haber ise W yeteneği kullanıldığında Ornn’un durdurulamaz halinin geri dönüyor oluşu. Şu anda en çok Ornn hakkında zaman ayıran Riot’un farklı değişiklikler uygulaması da bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir