League of Legends

GAM Esports, Worlds 2019’dan elendi

Riot Games

Grupta şu zamana kadar sadece bir maç kazanabilen VCS temsilcisi GAM Esports, Worlds 2019’a veda eden ilk takım oldu.

VCS, geçtiğimiz MSI’da yakaladığı başarıdan dolayı Worlds 2019’a iki takım göndermeye hak kazandı. Geçtiğimiz mevsim Phong Vu Buffalo, 1907 Fenerbahçe Espor’u mağlup ederek MSI Ön Elemeleri’ni başarıyla tamamlamıştı ve bu sayede VCS Yaz Mevsimi’nin şampiyonu Worlds 2019’a direkt olarak gruplardan başlamaya hak kazandı. Ligi şampiyonluğu tamamlayan GAM Esports, grupta oynadığı 5 maçın sadece 1’ini kazandı ve turnuvaya veda etti.

GAM Esports turnuvadaki ilk maçına Splyce karşısında çıktı ve LEC temsilcisi mücadeleyi kazanmayı başardı. Worlds 2019’a kötü bir başlangıç yapan GAM ikinci maçında J Team’i mağlup ederek durumu 1-1’e getirdi ve Vietnam taraftarını umutlandırdı. Ekip üçüncü maçında FunPlus Phoenix’e kaybetti. Bugün oynanan maçların ilkinde bir kez daha FunPlus Phoenix karşısına çıkan takım Vadi’den yine mağlup ayrıldı. Son maçta J Team’in GAM’ı mağlup etmesiyle VCS ekibinin turnuvadan elenmesi kesinleşti.

GAM Esports turnuvadan elenen ilk takım oldu. Hong Kong Attitude, Clutch Gaming ve ahq eSports Club, Worlds 2019’un henüz galibiyet alamayan ekipleri. Yarın büyük bir sürpriz yaşanmazsa bu üç takım da turnuvaya veda edecek. Diğer takımların şansları daha fazla. Yine büyük bir sürpriz yaşanmazsa G2 Esports ve SKT gruplarından rahatça çıkacaktır. Bu iki takımın da henüz mağlubiyeti yok.

Bakalım Worlds 2019’da bir üst tura hangi takımlar çıkacak?

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.