League of Legends

Gango, Crest Gaming Act’e transfer oldu

Fomos/Kenzi

Geçtiğimiz sezon Snowflower ile birlikte KT Rolster forması giyen Koreli nişancı Gango, LJL temsilcisi Crest Gamint Act’e transfer oldu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana önemli yatırımların yapıldığı Japonya liginde yeni sezona girerken yine yıldız isimler transfer edildi. Sengoku Gaming’in Blank’i kadroda tutup Pirean ile anlaşması ve V3 Esports’un Koreli ormancı Bugi transferi ligi kalite olarak bir tık ileri götürdü diyebiliriz. Crest Gaming Act de rakiplerinin kadro planlamasına uyarak lig için önemli sayılabilecek bir transfer yaptı. Geçtiğimiz sezon KT Rolster’ın en çok eleştirilen oyuncularından biri olan nişancı Gango, LJL ekibi ile anlaşmaya vardı.

Kore ikinci liginde başlayan kariyerini Çin’e taşıma kararı alan Gango, Worlds yarı finalisti Heart ile birlikte Vici Gaming Potential’a transfer oldu. LSPL’de mücadele eden ekip beklentilerin üstüne çıktı ve finale kadar yükseldi. Finalde ise Doinb ve Swift’li Qiao Gu Reapers’a mağlup oldu. Bir mevsim LPL’de Unlimited Potential forması giyen Gango takımıyla birlikte iyi bir performans sergileyemedi.

Koreli nişancının bir sonraki durağı Japonya oldu. Tussle ile birlikte Unsold Stuff Gaming forması giyen oyuncu ilk mevsiminde üçüncülük, ikinci mevsiminde ise ikincilik kazandı ve ardından ülkesine geri döndü. KT Rolster ile anlaştı ve alt koridorda Zenit ile değişmeli oynayarak Snowflower’ın partneri oldu. Bu dönemde Gango’nun performansı eleştiri oklarının hedefi oldu.

Crest Gaming Act gelecek sezon Nap, Yoshi, Aria, Gango ve Grendel beşlisiyle mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.