League of Legends

GBM, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Royal Youth forması ile Kış Mevsimi’ni tamamlayan GBM, takımdan ayrıldığını ve gelecek sezon için tekliflere açık olduğunu duyurdu.

GBM, Royal Youth ile geçirdiği mevsimin ardından serbest kaldığını ve gelecek sezon için takım aradığını duyurdu. Koreli oyuncu bu mevsim takımı ile normal sezonu üçüncü sırada bitirdi ve playofflara katılmaya hak kazandı. Playoff çeyrek finalinde Dark Passage ile karşılaşan RYL, rakibini rahatça 3-0 ile geçti. Ardından yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive ile oynayan ekip seriyi 2-0’dan 2-2’ye getirmesine rağmen son maçta rakibine diş geçiremedi ve turnuvadan elendi. GBM ise iyi bir seri geçirmedi.

Kariyerli oyuncu ülkemize ilk olarak Bahçeşehir SuperMassive forması ile geldi. SUP ile büyük başarılara imza atan oyuncu ligimizin en iyi orta koridorlarından biri olarak gösteriliyordu. Koreli orta koridor aynı zamanda takımının yakaladığı galibiyet serisi ile VFŞL rekorunu kırdı. GBM, SUP kadrosunun önemli bir üyesiydi.

Ligdeki bu dominant performansını uluslararası turnuvalarda devam ettiremeyen GBM, hem Worlds hem de MSI ön elemelerinde taraftarların büyük tepkisini topladı. Oyuncu bu sezon da Royal Youth taraftarlarının gönlüne girmeyi başaramadı. Takım içi dengelere gelecek olursak Koreli orta koridorun oyun içinde takım arkadaşlarını iyi yönetmesi onu değerli kılan noktalardan en önemlisi diyebiliriz.

GBM muhtemelen ülkesine dönmeyecek. Bu performansla LCK seviyesinde mücadele etmesi bir hayli zor. Oyuncunun dünya genelinde birçok ligde forma giyebileceğini belirtmek gerek. Bakalım GBM’in gelecek durağı neresi olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.