GBM ve H Dragon, Griffin'den ayrıldı League of Legends League of Legends Haberleri

GBM ve H Dragon, Griffin’den ayrıldı

Griffin’in ana koçu Han “H Dragon” Sang-yong ve koçu Lee “GBM” Chang-seok takımdan ayrıldı.

Griffin’in yaprak dökümü devam ediyor. Viper, Ucal ve Untara’nın ardından H Dragon ve GBM de takımdan ayrıldı. Böylece LCK’den düşmelerinin ardından takımdan ayrılan isimlerin sayısı beşe yükseldi.

Oldukça kötü bir mevsim geçiren Griffin, 2020 LCK Bahar Mevsimi’ni 5 galibiyet, 13 mağlubiyet ile sonuncu sırada tamamlamış, Yaz Mevsimi’nde oynama hakkını elinde tutmak için yükselme turnuvasında mücadele etmek zorunda kalmıştı. Turnuvadaki şansını yükseltmek için eski profesyonel oyuncu Wadid ile anlaşmış fakat bu bile yeterli olmamıştı. Önce Seorabeol Gaming, sonra da SANDBOX Gaming’e kaybettiği serilerin ardından Griffin, ligden düştü.

Eğer Griffin’in ani yükselişi ve hızlı düşüşü hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şu içeriğimize göz atabilirsiniz ➤ Kartalların Sert Düşüşü: Griffin.

GBM, Griffin’e bünyesine koç olarak katılmadan önce ülkemizde Galatasaray Esports’un kadrosunda orta koridor oyuncusu olarak oynuyordu. Öncesinde Royal Youth ve Supermassive forması altında mücadele eden oyuncu, Supermassive’de oynadığı iki mevsimde de şampiyon olmayı başarmıştı.

Her ne kadar önümüzdeki Yaz Mevsimi’nde kendilerinin LCK’de oynayamayacakları kesinleşse de Griffin’i 2021 senesinde yeniden devlerin arasında görebiliriz. Diğer majör ligler gibi franchising sistemine geçme kararı alan Riot Kore, yola birlikte devam edeceği organizasyonlara karar vermek için görüşmelere başladı. Ligde yer almak için başvuru yapıp kabul edilirse Griffin’i bir kez daha LCK’de izleme fırsatı bulabiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir