League of Legends League of Legends Haberleri

GBM, Vitality’ye transfer oldu

Daha önceden orman rolüne Lira’yı transfer ettiği açıklanan Vitality, oyuncu ile sözleşmesini feshederek geçtiğimiz mevsimi NRG’de orta koridor oyuncusu olarak geçiren GBM’i ormancı olarak transfer etti. ESPN’in bu haberine göre takımın kadrosu da böylelikle tamamlanmış oldu. 

EU LCS’te sezon arası transfer dönemi gittikçe ilginçleşmeye devam ediyor. Gambit’in LCS’teki yerini satın alarak lige giriş yapan Vitality, 2016 sezonunda iyi bir kadro kurmasına rağmen herhangi bir başarı yakalayamamıştı.2016 Yaz Mevsimi’ni yedinci olarak bitiren takım ne mevsim finallerine katılabilmiş, ne de düşme tehlikesi geçirmişti. 2017 yılına güçlü bir kadro kurmak isteyen organizasyon, üst koridor ve orta koridor oyuncuları Cabochard ve Nukeduck ile sözleşmesini yenilemişti. İlk transfer olarak nişancı rolüne Roccat’te iyi bir sezon geçiren Steelback’i getiren takım, destek rolüne ise KT’den ayrılan Hachani’yi transfer etti.

Takımın orman transferi Lira ise birçok League of Legends hayranı tarafından büyük bir transfer olarak görülüyordu. Fakat ESPN’in haberine göre Lira, Avrupa’ya uyum sağlayamadı ve takım ile birlikte oynamak istemedi. Bunun yerine rotasını GBM’e transfer eden takım, oyuncuyla orman rolü için anlaştı.

Ortalama bir orta koridor oyuncusu olan GBM’in temelde bir orman oyuncusu olduğunu belirtelim. Rol değişikliği yapmadan önce iyi bir orman oyuncusu olan GBM’in Vitality’de nasıl bir performans göstereceği, iletişim probleminin aşmasına doğrudan bağlı olacaktır. Yıl sonunda takım aradığını açıklayan GBM, orta koridor olarak değil ormancı olarak profesyonel League of Legends’a döneceğini belirtmişti.

Henüz resmi bir açıklama gelmese de, takımın 2017 Bahar Mevsimi kadrosu şu şekilde:

 • Üst koridor: Cabochard
 • Orman: GBM
 • Orta koridor: Nukeduck
 • Nişancı: Steelback
 • Destek: Hachani
League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

 • Sarbas 20 Aralık 2016

  Merhaba, sitenizi severek takip ediyorum ancak size bir eleştirim olacak. Bu haber üzerinden örnek vermem gerekirse, yanlış bilgi veriyorsunuz. Haberinizin başlığı ve girişi “GBM Vitality’ye transfer oldu” şeklinde kesin bir söylem içermesine rağmen haberin sonunda henüz resmi bir açıklamanın olmadığını belirtmişsiniz. Henüz resmiyete kavuşmamış bir transferi oldu gibi lanse etmişsiniz. Kaynak olarak ESPN’i göstermişsiniz ancak o haberde “will join” ibaresini kullanmışlar. Kesin bir dil kullanmamış. Diğer haberlerinizde de aynı dili kullanıyorsunuz. Evet, büyük ihtimal GBM, Vitality’ye transfer olacak ama netleşmedi. Resmi bir açıklamayı kaynak göstermeden böyle kesin bir dille haber yapmanız, bence yanlış. Saygılarımla.

  • Cem Özdemir 21 Aralık 2016

   Merhabalar, yorumunuz ve eleştiriniz için çok teşekkür ederiz. Haber başlıklarımıza iki yıl önce siteyi ilk kurduğumuz günden beri büyük özen gösterdik, bir kez olsun “click-bait” türevi başlıklar atmadık ve bu eleştiriniz üzerinden fırsat bulmuşken bilgileri haberleştirme sürecinin nasıl ilerlediğinden biraz bahsedeyim size.

   Özellikle transferler söz konusu olduğunda, Türkiye’de biz, yurt dışında da ESPN, Yahoo, The Score gibi kaynaklar bu haberlere çok önceden erişim imkanı bulabiliyor. Yine bu haber üzerinden örnek gösterecek olursam, GBM’in Vitality’e transferi muhtemelen haftalar öncesinde konuşulmaya başlanmış, belki imzalar bile atılmıştır. Bu durumda işin basın kanadındaki editörler gerek oyuncu, gerek takım yöneticileri ile iletişime geçip önce edindikleri bilgileri doğrular, ardından da haberlerin paylaşılacağı zaman ile ilgili takımlar ile ortak bir paydada buluşur ve haberler girilir.

   Bu haberlerin “transfer oldu” şeklinde kesin bir dille yapılmasının sebebi de transferlerin gerçekten olması, takım veya sahne içindeki kaynaklara ulaşarak doğrulanması, tek eksiğin takım duyuruları olmasıdır. O resmi açıklamalar kimi zaman hiç yapılmıyor, kimi zaman son güne kadar bekletiliyor. Ancak güvenilir kaynakların sağladığı bilgiler sayesinde okurları o zamana kadar bekletmeden haberleri giriyoruz.

   Umuyorum tatmin edici bir yanıt olmuştur, aklınıza takılan tüm konularda bize yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir