League of Legends League of Legends Haberleri

Gen.G, Griffin’i yenerek gauntlet finallerine yükselmeyi başardı.

Gen.G,Griffin’i bölge elemelerinin ikinci raundunda 3-2 yenerek gauntlet finallerine yükseldi. Takımın finaldeki rakibi Kingzone DragonX olacak.

Worlds’e katılmak için alternatif bir yol olan gauntlet sisteminde bir sonraki adıma ilerlemeyi başaran taraf Gen.G oldu. LCK’in iki güçlü ekibinin karşılaştığı bu beş maçlık seride Gen.G olağanüstü bir çaylak sezonu geçiren Griffin’i mağlup etmeyi başardı ve Worlds biletine bir adım daha yaklaştı. Geçtiğimiz hafta SKT T1’ı alt etmeyi başarıp bir sonraki tura ilerleyen Gen.G, burada da sağlam performansını devam ettirdi. Daha önceden KSV ve Samsung Galaxy isimleriyle de izlediğimiz 2017 Worlds şampiyonu Gen.G’nin her sene gauntletlere çok iyi hazırlandığı bir gerçek. Sezon içinde zaman zaman istediklerini tam olarak Vadi’ye yansıtamıyor olsalar da gauntlet sırasında gösterdikleri performans oldukça iyi görünüyor.

Öte yandan her ne kadar kaybetmiş olsa da Griffin oynadığı oyunla izleyenleri etkiledi.  Hiç kimsenin beklemediği bir şekilde başarı gösteren, geçtiğimiz hafta finallerde LCK kupasından sadece bir galibiyet uzakta olan takım, bu mağlubiyet ile beraber Worlds’e gitme hayallerini de seneye bırakmış oldu. Gen.G serisine bakacak olursak özellikle takımın orta koridor oyuncusu Chovy kazandıkları maçlardaki Zoe ve Aatrox performansıyla göz doldurdu.

Gauntlet finalleri Kingzone DragonX ve Gen.G arasında 16 Eylül tarihinde oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir