League of Legends

Gen.G kadrosu dağıldı

Gen.G

LCK temsilcilerinden Gen.G, Cuvee, Roach, Peanut, SeongHwan, Fly, Rich ve Kuzan ile yolların ayrıldığını, kadroda sadece Ruler ve Life’ın kaldığını duyurdu.

Espora yaptığı büyük yatırımlarla gündeme gelen Gen.G hem Asya hem de batıda önemli işler yapıyor. Aynı zamanda LCK’de mücadele eden organizasyon kağıt üstünde iyi kadrolar kursa da bir türlü başarı elde edemiyordu. Peanut, Cuvee, Kuzen ve Ruler gibi önemli isimleri kadrosunda bulunduran ekip son mevsimi de başarısız geçti. Bunun üstüne köklü bir değişiklik yapma kararı alındı. Yapılan açıklamaya göre Cuvee, Roach, Peanut, SeongHwan, Fly, Rich ve Kuzan takımdan ayrıldı. Kadroda sadece alt koridor ikilisi Ruler ve Life kaldı.

Belirttiğimiz gibi önemli yatırımlarla gündeme gelen Gen.G, LCK’De başarılı olabilmek için derin bir kadro kurdu. İki üst koridor, iki ormancı, üç orta koridor, bir nişancı ve iki destekle oynayan ekip son mevsimde 10 galibiyet 8 mağlubiyet aldı ve play-off’lara dahi kalamadı. Bir önceki mevsimde kısmen aynı kadroyla mücadele eden organizasyon 18 maçta sadece 5 galibiyet alabildi ve 13 mağlubiyet gördü.

Gen.G kurulduğundan bu yana 3 mevsim geçti ve ekip bu kadar yatırıma rağmen 3 mevsimde sadece 1 kez uluslararası bir turnuvada boy gösterebildi. Geçtiğimiz yılki Worlds’e katılan takım grubundan çıkamadı ve turnuvaya erken veda etti. LCK’in en iyi nişancılarından biri olarak gösterilen Ruler’ı kaybetmeyen ekibin gelecek mevsim nasıl bir kadro kuracağı henüz belli değil.

Bakalım organizasyon gelecek yıl için nasıl planlar yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.