Gen.G ve KT Rolster'ın galibiyet serileri bu hafta son buldu League of Legends League of Legends Haberleri

Gen.G ve KT Rolster’ın galibiyet serileri bu hafta son buldu

LCK’in üst sıralarında bulunan Gen.G ve KT Rolster’ın 8 maçtır devam ettirdikleri galibiyet serileri bu hafta bozuldu.

Her geçen gün LCK’in lig aşamasının sonuna daha da yaklaşıyoruz. Bu da özellikle üst sıralardaki rekabeti daha da ateşlendiriyor. Takımlar ligin tepesine erişmek için birbirleri ile verdikleri mücadeleyi daha da yüksek seviyelere taşıyorlar. Bunun iki örneğini bu hafta oynanan iki karşılaşmada gördük. Gen.G ve KT Rolster, 8 karşılaşma boyunca sürdürdükleri galibiyet serilerini bu hafta devam ettiremediler.

İlk bozgunu alan takım Gen.G oldu. T1 ile sürdürdükleri zirve mücadelesini önde götürürken bu hafta oynanan 3 maçlık seri sonunda birincilik koltuğunda T1 için yer açmak zorunda kaldı. İlk maç Gen.G’nin galibiyeti ile sonuçlansa da geri kalan iki maçı rakibine kaptırdı ve galibiyet serisini dokuz çıkaramadı hem de zirveyi paylaşmak zorunda kaldı.

Diğer taraftan üçüncülük için verilen bir mücadele var. 9 galibiyet ile üçüncü sırada bulunan DragonX ve 8 galibiyet ile dördüncü sırada bulunun KT Roslter bu hafta karşı karşıya geldi. 3 maçlık seri, 2-0 DragonX galibiyeti ile sonlandı. Böylece takım, 10 Galibiyet ile üçüncü sıraya yerleşti. Kendileri şu anda birincilerin sadece bir galibiyet gerisinde.

KT Rolster, lig başında oynadığı 6 maçın hiçbirini kazanamamıştı. Sonrasında gaza basan takım 8 karşılaşmalık bir galibiyet serisine girdi ve bu hafta, o galibiyet serisinden çıktı.

Şu anda ligin üst sıralarında tam bir kavga var. Herkes birincilik koltuğunu kendisi için istiyor. Şu anda favoriler T1 ve Gen.G gibi gözüküyor. İki takımında ikişer mağlubiyeti var ve Gen.G’nin iki mağlubiyetinin de mimarı T1.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir