League of Legends

İtalyan futbol kulübü Genoa espor sahnesine giriyor

İtalya’nın en köklü kulüplerinden biri olan Genoa, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile espor dünyasına adım attığını duyurdu.

İtalya’da Juventus, Milan ve Inter’den sonra en çok şampiyonluğa sahip takım olan Genoa, ülkesindeki futbol kulüpleri arasında espora ilk giriş yapan ekip olarak bu konuda adını bir nevi tarihe yazdırmış oldu. Resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyuruyu yapan takım, TeS ile işbirliği içinde FIFA ve League of Legends kadroları kurmaya hazırlanıyor. Muhtemelen EU CS’ten yer satın alarak LoL dünyasına giriş yapacak olan ekip, yazısında uluslararası sahnede başarı hedeflediklerini de ifade etti. Genoa’nın İtalyan ve Avrupalı oyunculardan oluşan muhtemel League of Legends kadrosu şu şekilde:

-Alexandru “Acefos” Neatu

-Claudio “ClaP” Pagani

-Nikita “Tsuzume” Frunza

-Seb “Sebla” Walton

-Adam “UK” Haksworth

Böylece ülkemizden Beşiktaş’ın öncülük ettiği futbol kulüplerinin espora giriş yapması durumu hız kesmeden devam ediyor. Dün Spartak Moskova’nın sahneye dahil olduklarını duyurmasının ardından bugün de İtalyan futbol kulübü Genoa bu yeni spor dalında yer alacaklarını açıkladı. Yakın gelecekte Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih, Juventus ve bunlar gibi adını adını saymadığım dünyanın en önde gelen takımlarının bu dünyaya giriş yapacağını öngörmek çok da zor değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.