League of Legends League of Legends Haberleri

Ghost, DAMWON Gaming’e transfer oldu

Son olarak Sandbox Gaming forması giyen Koreli nişancı Ghost, bir başka LCK ekibi DAMWON Gaming ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz sezon önemli bir çıkış yakalayarak Worlds’e katılan DAMWON Gaming, 2020 sezonuna 3 galibiyet 3 mağlubiyetle başladı. Takımın geçen seneden beri alt koridorda sıkıntı çektiği konuşuluyordu. Hali hazırda kadroda bulunan nişancı Nuclear, zaman zaman ciddi hatalar yaparak DAMWON’a zarar verebiliyordu. Tabii Koreli oyuncunun harika performanslar sergilediği mücadeleler de var. Nişancı pozisyonunda derinliği arttırmaya karar veren DAMWON Gaming, geçtiğimiz sezon Sandbox Gaming forması giyen Ghost ile anlaşmaya vardı. İkinci bir karara kadar takımda iki nişancı yer alacak.

Kariyerine 2015 yılında başlayan Ghost ilk olarak CJ Entus forması giydi. Burada Madlife ile oynadı ve kısa bir sürenin ardından takımdan ayrıldı. LCK 2017 Bahar Mevsimi’nde LCK’e geri döndü ve bbq Olivers bünyesinde yer aldı. Kariyerinin büyük bir kısmını bbq Olivers formasıyla geçirdi. 2 yılın ardından Sandbox Gaming ile anlaştı ve fena olmayan performanslar sergiledi. SB, 2019 Yaz Mevsimi’nde normal sezonu 3. sırada tamamladı ancak play-off’larda SKT’ye boyun eğdi.

DAMWON Gaming’in en büyük sıkıntısının alt koridor olduğu düşünülüyordu. Esporun önde gelen isimleri ve birçok taraftar Nuclear’ın çok iyi bir oyuncu olmadığı kanaatindeydi. Ghost, bu yüzden yapılmış bir transfer gibi gözüküyor. Takım yönetimi de diğerleriyle aynı görüşte olabilir.

DAMWON Gaming’in sıradaki maçı Hanwha Life Esports’la. Bakalım takım Hanwha Life karşısına Ghost ile mi çıkacak yoksa Nuclear ile devam etme kararı mı alacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir