League of Legends League of Legends Haberleri

Giants, Unicorns of Love ve Roccat, EU LCS franchise sisteminde yer almayacak

Önümüzdeki yıl franchise sistemine geçecek EU LCS’te hangi takımların yer alıp almayacağı belli olmaya başladı. ESPN’in haberine göre uzun bir süredir ligde yer alan Giants, Unicorns of Love ve Roccat, önümüzdeki yıl LCS’te yer almayacak.

Yıl sonu yaklaştıkça franchise dedikodularının sıklığı da artmış durumda. ESPN’in haberlerine göre şu anda ligde yer alacak altı takım belli. EU’nun bel kemiği diyebileceğimiz Fnatic, Misfits, Schalke 04, Vitality ve G2’nun ligdeki yerleri garanti  durumda. Bunun dışında CS:GO sahnesini domine eden ve sadece 2016 yılında kurulmasına rağmen başarıdan başarıya koşan Astralis’in de önümüzdeki yıl ligde yer alacağı belirtiliyor. Takımın başvurusu Danimarkalı sunucu Deficio tarafından hazırlandı. Eğer Astralis ligde yer alırsa Deficio sunuculuk ile Astralis arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak.

Elbette yeni takımlarla beraber hangi takımların franchise sisteminde kendine yer bulamayacağı da merakla bekleniyordu. Yine ESPN’e göre Giants, Unicorns of Love ve Roccat ligde yer almayacak. Giants bugün itibariyle Twitter üzerinden bir açıklama yaparak söylentilerin doğru olduğunu duyurdu. Roccat’in de son zamanlardaki performansına baktığımızda ligde yer almayacağını tahmin etmek zor değildi. Öte yandan bu takımlar arasında en çok hayal kırıklığına yol açan ise Unicorns of Love oldu. Lige dahil olduğundan itibaren birçok kez final oynayan ve oyuncu yetiştirme konusunda adeta bir makine gibi çalışan UOL, 2018 yılını kötü kapatmasına rağmen semaptikliğinden bir şey kaybetmemişti.

Şu ana kadar franchise sistemi ile ortaya atılan dedikodular bu şekilde. Hatırlayacağınız üzere daha önce 7 futbol takımının franchise’a başvurduğunu yazmıştık. Şimdiye kadar Schalke 04 dışında bir futbol takımının ismi zikredilmiyor. Önümüzdeki günlerde daha net bilgilere ulaşma fırsatı yakalayacağız.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir