League of Legends League of Legends Haberleri

Gilius, Schalke 04 Esports’a transfer oldu

Bir dönem ülkemizde de forma giyen Alman ormancı Gilius, eski takımı Schalke 04 Esports ile yeniden anlaşmaya vardı.

Uzun bir süre LEC’de mücadele ettikten sonra ligden teklif alamayan ormancı Gilius, geçtiğimiz mevsim ESLM ekiplerinden Ad Hoc Gaming bünyesindeydi. Avrupa’nın en tecrübeli ormancılarından biri olan oyuncu geçtiğimiz günlerde LEC takımlarının tekliflerine açık olduğunu belirten bir duyuru yapmıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre Gilius, LEC’e geri dönüyor. Koreli ormancı Trick ile yolları ayıran Schalke 04 Esports, Alman ormancıyı renklerine bağladı ve 2020 LEC Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı. Gilius’un takım arkadaşları Odoamne, Abbedagge, FORG1VEN ve Dreams olacak.

Kariyerinde LEC ve NA CS gibi liglerde forma giyen Gilius, bunların yanında bölgesel ligler ve VFŞL’de de oynadı. Ülkemizde Beşiktaş Esports forması giyen isim, takımın aldığı kararla mevsimi tamamlamadan ülkemizden ayrıldı. Alman ormancı o dönemde bireysel olarak gayet iyi performanslar sergiliyordu. Son olarak ESLM’de Ad Hoc Gaming forması giyen isim takımıyla lig şampiyonluğuna yarı finalde veda etti ve EU Masters’da boy gösterme şansını kaybetti. AHG, bünyesinde MrRallez ve Klaj gibi deneyimli oyuncuları bulunduruyordu.

Schalke 04 Esports ormancı transferiyle 2020 LEC Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı. Odoamne, Gilius, Abbedagge, FORG1VEN ve Dreams beşlisi bir hayli iddialı gözüküyor. Takımın menajerlerinden birinin başarılı isim Mert Tanrıverdi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bakalım FORG1VEN ve Gilius’lu Schalke 04 gelecek mevsim neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir