League of Legends

Gilius, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Türk asıllı Alman ormancı Gilius, Beşiktaş ile sözleşmesinin son bulmasının ardından tekliflere açık olduğunu açıkladı.

Gilius, kendini Avrupa sahnesinde kanıtlamış bir oyuncu. 2014 yıılından bu yana zaman zaman üst seviyelerde mücadele eden isim sezon başında Beşiktaş Esports ile anlaştı. Beşiktaş kağıt üzerinde harika bir kadro kurdu. Gilius transferi de ülkede bir hayli yankı uyandırdı. Evdeki hesap çarşıya uymayınca ligin başlamasından birkaç hafta sonra Gilius ile yollar ayrıldı. Sezon bitimiyle sözleşmesi sona eren oyuncu yeni tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Tecrübeli ormancı profesyonel oyunculuk kariyerine SK Gaming formasıyla başladı. 5 yıllık süreçte birçok takımda bulunan Gilius en büyük başarısını Unicorns of Love ve Team Vitality forması ile LEC’i dördüncü sırada bitirerek yakaladı. Deneyimli ormancı bir kez de Worlds’e katılmayı başardı. Alman oyuncu birçok kez Avrupa Yükselme Ligi olan EU CS’te mücadele edip şampiyon olmayı başardı.

Gilius agresif oyunları ve agresif kişiliği ile biliniyor. Karakteri onu başarıya çok daha aç biri haline getiriyor ancak diğer taraftan takım içi iletişim problemlerini de beraberinde getirebiliyor. Gilius’un Beşiktaş’tan ayrılma sebebi, takımın orman-orta koridor sinerjisini arttırmak için Alman oyuncunun rolüne Koreli bir ormancı transfer etmek istemesiydi. Oyuncu, Beşiktaş’tan ayrılmasınıın ardından herhangi bir takımda mücadele etmedi.

Ormancı yaptığı açıklamada LEC takıımları için 6. oyuncu olabileceğinin altını çizdi. Bu şekilde kendini ispatlamak isteyen tecrübeli isim anlaşılan yeniden LEC’de mücadele etmek istiyor. Bakalım Gilius’un sııradaki durağı neresi olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.