League of Legends

Gilius, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Ad Hoc Gaming forması giyen ormancı Gilius, takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini ancak LEC ekiplerinin tekliflerini değerlendireceğini duyurdu.

Bir dönem ligimizde de forma giymiş olan Gilius bölgesinin tecrübeli oyuncuları arasında yer alıyor. LEC, EU CS ve NA CS gibi liglerde mücadele etmiş olan oyuncu son 1 mevsimdir Almanya liginde Ad Hoc Gaming forması giyiyor. Yaptığı açıklamada takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini belirten ormancı AHG’de mutlu olduğunu ancak en üst düzeyde mücadele etmek istediğini aktardı. Gilius, gelecek mevsim için LEC takımlarının tekliflerini değerlendireceğini duyurdu.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Gilius sırasıyla SK Gaming Prime, Unicorns of Love, SK Gaming, Gamers2, Meet Your Makers, EURONICS Gaming, Elements, Schalke 04 Esports, eUnited, Giants, Team Vitality, Beşiktaş Esports ve Ad Hoc Gaming forması giydi. Farklı ülkelerin farklı liglerinde mücadele eden isim bir süredir en üst düzeyde yer alan liglerde mücadele etmiyor.

LEC’de son olarak Team Vitality forması giyen ormancı Kikis’in gelişiyle yedeğe çekilmişti. Ardından LEC dengi bir ligden teklif almadığı düşünülen Gilius Beşiktaş Esports ile anlaştı ancak burada tam bir mevsim tamamlamadı. Ad Hoc Gaming ile EU Masters’a katılmayı başaramayan isim LEC’ye dönmek istediğinin sinyallerini verdi.

LEC’de yer alan herhangi bir takım Gilius’u transfer etmek isterse AHG’ye bonservis bedeli ödemek zorunda çünkü oyuncunun takımıyla olan sözleşmesi devam ediyor. Bakalım herhangi bir takım böyle bir hamle yapacak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.