League of Legends League of Legends Haberleri

Godbro, Team AURORA’ya transfer oldu

Team AURORA, Şampiyonluk Ligi’nde henüz ilk hafta tamamlanmasına rağmen kadrosunda değişikliğe gitti. Takımdan önce Kore’de Yükselme Ligi’nde oynayan Cheong’u yedeğe çeken ekip, buraya geçtiğimiz mevsimin en iyi orta koridorlarından birisi olan Godbro’yu transfer etti. 

Bu akşam itibariyle sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapan organizasyon, orta koridora yeni bir isim transfer ettiğini duyurdu. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre bu isim, Oyunfor.Crew ile 2017 Kış Mevsimi Finali’ne kadar çıkan Godbro. Yeni mevsim öncesi orman ve orta koridor pozisyonlarına Koreli oyuncu tercih eden takım, daha önce LCS tecrübesi de bulunan başarılı ormancı Wisdom’ın yanına üst düzey bir ligde henüz deneyimi bulunmayan Cheong’u transfer etmişti. Kore’nin en iyi Karthus’u olarak gösterilen Cheong ne yazık ki 1. hafta mücadelelerinde bekleneni veremedi. Takım sadece Çilekler’den puan alabilirken 1907 Fenerbahçe Espor’a yenildi.

Godbro ise ligimizde daha önce HWA’da da forma giymiş ve Yarı Final görmüştü. Oyuncu, geçtiğimiz sezon Crew’un KMF’ye yükselme nedenlerinden biriydi. Şampiyon havuzu çok geniş olmamasına rağmen deneyimi ve Vadi’ye kattıklarıyla formasını giydiği takımı sırtlamaya çalışan oyuncu, Yaz Mevsimi’nde AURORA için mücadele edecek. Eğer başarılı orta koridor takım ile TBF’ye yükselirse de ilginç bir rekora imza atmış olacak. CREW’dan ayrıldıktan sonra Wendelbo ve Atom gibi oyuncularla Tricked Esports forması altında EU CS’ye kalma mücadelesi veren Godbro, bu konuda başarısız olmuştu.

Baktığımızda Godbro’nun Cheong’a kıyasla takım için bir gelişme olduğunu söylemek mümkün. Wisdom gibi aktif bir ormancının Godbro ile uyum sağlaması ise AURORA’nın isteyeceği galibiyetlere ulaşmasını sağlayacaktır. Öte yandan ekibin böyle bir karar almasının arkasında ise Cheong’un takıma uyum sağlayamaması gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir