League of Legends League of Legends Haberleri

Golden Guardians, huhi ile çıktığı ilk maçta galibiyete ulaştı

Closer’ın ormancısı olduğu LCS ekibi Golden Guardians, destek pozisyonunda Keith yerine Huhi ile çıktığı ilk maçtan galip ayrıldı.

Golden Guardians sezon başında Closer’ı transfer ederek Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. Hauntzer ve Goldenglue gibi bilinen isimlerin ardından alt koridora Okyanusyalı FBI ve Amerikalı eski nişancı Keith geldi. Bu ikili geçtiğimiz sezon da organizasyonun bünyesinde yer alıyordu. Bu haftaya kadar bu beşliyi bozmayan GG, 5 galibiyet 7 mağlubiyetle play-off şansını son haftalara bırakmıştı. Buna bir dur demek isteyen ekip destek pozisyonunda Keith yerine huhi ile devam etme kararı aldı ve ilk maçta ilk galibiyet geldi.

huhi daha önce CLG ve 100 Thieves gibi ekiplerin orta koridor rolünü üstleniyordu. 2019 Yaz Mevsimi’nde destek pozisyonuna geçerek Golden Guardians ile anlaşmaya vardı. Bu sezon as takımla çıktığı ilk maçta yeni şampiyon Sett seçimini yaptı ve gayet iyi bir performans sergiledi. Özellikle ilk kanın alındığı takım savaşında başlattığı savaşla takımına büyük fayda sağladı.

Keith, nişancıdan desteğe evrilmiş bir oyuncu. Golden Guardians taraftarları sezonun başından beri Amerikalı ismin yaptığı hatalardan bir hayli rahatsız durumdaydı. Sadece GG taraftarları değil genel olarak esporla ilgili birçok ismin eleştirdiği isimlerin başında geliyordu. Keith’in sezon içinde değişmesine kesin gözüyle bakılıyordu ve bu hafta yerini huhi’ye bıraktı. huhi, tecrübesiyle takımı play-off yarışında rahatlatabilir.

GG bugün Cloud9 karşısına çıkacak. Closer ve arkadaşlarını bu gece buradan izleyebilirsiniz. Bakalım huhi, takımını daha da yukarı çekmeyi başarabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir