Golden Guardians, Team Solo Mid'i silip süpürdü League of Legends League of Legends Haberleri

Golden Guardians, Team Solo Mid’i silip süpürdü

LCS playofflarının 1. tur mücadelelerinde TSM ile karşılaşan Golden Guardians, rakibini 3-0’lık bir skor ile yenerek 2. tura yükselmeye hak kazandı.

Yavaş yavaş Yaz Mevsimi’nin en heyecanlı dönemlerine giriyoruz. Dünya’nın dört bir yanındaki majör ligler birer birer bitiyor veya bitmeye yaklaşıyorken mevsimin en iyilerinin belli olduğu turnuvalar da yavaş yavaş başlıyor. Bahsettiğimiz şey tabii ki de playofflar.

Playoff aşamasına giriş yapan bölgelerden birisi olan LCS’deki ilk mücadele geçtiğimiz saatlerde yaşandı. Golden Guardians’ın Team Solo Mid ile karşılaştığı seride, temsilcimiz Can “Closer” Çelik’in de bulunduğu takım, TSM’e karşı, 3 maç kazanarak kayıpsız bir zafer elde etti. Böylece Golden Guardians, ismini ikinci tura yazdıran üçüncü takım oldu.

2020 sezonunda, kurduğu kadro itibariyle oldukça güçsüz bir takım olarak gösterilen Golden Guardians, oynadığı iki mevsimde de birçok kişi tarafından lig sonunculuğuna layık görülmüştü. Böyle düşünenlerle aynı fikirde olmadıklarını, ortaya koydukları oyun ile, gösteren takım, oynadıkları iki mevsimde de playoff potasına girmeyi başardı. Kış Mevsimi’nda lig aşamasını altıncı sırada bitiren takım, Yaz Mevsimi’nde beşinci sıraya yükseldi.

Bir başka temsilcimiz olan Sergen “Broken Blade” Çelik’in, kadrosunda bulunduğu Team Solo Mid ise serinin mağlup olan tarafı oldu. Geçtiğimiz Kış Mevsimi’nin lig aşamasını beşinci sırada bitiren takım, Yaz Mevsimi lig aşamasının sonunda dördüncü sıradaydı.

Seriden zaferle ayrılan Golden Guardians’ın sıradaki rakibi, ligi ilk ikide bitirip playofflara 2. turdan başlayan Cloud9 veya Team Liquid olacak. Team Solo Mid ise Dignitas ile karşılaşarak kendine bir şans daha arayacak.

LCS arenasında, şampiyonluk yarışında yer alan temsilcilerimize başarılar dileriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir