League of Legends League of Legends Haberleri

Golden Guardians, yedinci hafta maçlarına huhi ile çıkacak

LCS’te 3 takım ile birlikte altıncı sırayı paylaşan Golden Guardians, yedinci haftada destek olarak akademi oyuncusu huhi ile oynayacak.

Amerika’da ligin bitimine haftalar kala takımlar, playoff potasına girebilmek için takım içi değişiklikler yapmaya devam ediyor. Team Liquid ve Counter Logic Gaming’den sonra Golden Guardians da akademi oyuncularına şans vermeye karar verdi.

Keith arka plana çekilirken as takıma Kore asıllı Fransız oyuncu huhi getirildi. Taraftar tepkilerine baktığımızda çoğu izleyici bu karardan memnun. Hatta bu değişikliğin çok daha önce yapılması gerektiğini savunan kişi sayısı da oldukça fazla. Bunun nedeni Keith’in oyun içi performansı muhtemelen.

Birçok izleyici ve yorumcuya göre Keith, LCS’te oynayan en kötü destek konumunda. Takımının oynadığı 12 maçın hepsinde as kadroda olan Keith, 1,24 gibi oldukça düşük bir KDA oranına sahip. Ayrıca profesyonel oyuncunun, asıl rolünün nişancı olması da kafaları karıştıran bir etmen.

Öteki taraftan huhi için de farklı bir şey söylememiz ne kadar doğru olur bilinmez çünkü o da destek temelli bir oyuncu değil. 2014’ten beri profesyonel arenada mücadele eden huhi, Golden Guardians bünyesine geçmeden önce bir orta koridor oyuncusuydu.

Her şeye rağmen Keith-huhi değişikliği mantıklı bir karar olabilir. huhi’nin KDA oranının daha iyi olmasının yanında kendisi ayrıca daha tecrübeli bir oyuncu. Oyun bilgisi ile belki de takımını daha ileriye taşıyabilir. Böylece biz de Closer’ı playoff maçlarında seyredebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir