League of Legends League of Legends Haberleri

Gorilla ve sOAZ, Misfits Gaming’den ayrıldı

Geçtiğimiz mevsimin başından beri iyi sonuçlar alamayan Misfits Gaming, Gorilla ve sOAZ’la yolların ayrıldığını duyurdu.

Worlds 2017’de çeyrek final gören takım maddi ve manevi olarak ciddi bir basamak atladı. Sponsorlar ve yatırımlarla işin maddi yönünü büyüten Mistifs Gaming, bu başarısıyla kazandığı taraftarları kaybetmeyerek LEC’nin en popüler takımlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz mevsim yıldızlarla dolu bir kadro kuran Misfits Gaming istediği başarıyı elde edemedi. Oyuncuların uyumsuzluğu ve iletişim problemleri takımın başarısızlığındaki en büyük etkenler oldu. Bugün yapılan açıklamaya göre yıldız oyuncular Gorilla ve sOAZ takımdan ayrıldı.

Son olarak Kingzone Dragon X forması giyen Gorilla, Pray’le birlikte yakaladıkları uyumla dünyanın en iyi alt koridorları arasında gösteriliyordu. Tecrübeli destek oyuncusu KOO Tigers formasıyla Worlds Finali, ROX Tigers formasıyla Worlds Yarı Finali ve Longzhu Gaming formasıyla Worlds Çeyrek Finali görmeyi başardı. İstikrarlı bir şekilde Worlds’e katılmayı başaran oyuncu tecrübesiyle oynadığı takımlara büyük katkı sağladı.

sOAZ ise yıllardır LEC’de mücadele ediyor. Uzun süre Fnatic forması giyen üst koridor Worlds 2018 Finali gördü. Tecrübeli üst koridorun Misfits Gaming’de sergilediği performans ise pek iyi değildi. Özellikle geçtiğimiz mevsim Fnatic’e karşı oynanan mücadelede sonundaki 0/9/1 olan skoru akıllarda kaldı diyebiliriz.

Mevsimin geri kalanına akademi kadrosuyla çıkması beklenen Misfits Gaming’in Gorilla ve sOAZ’ın ayrılmasının ardından Maxlore, Febiven ve Hans Sama’yı takımda tutup tutmayacağı bilinmiyor. Bakalım takım gelecek sezona yeni bir kadroyla mı girecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir