League of Legends League of Legends Haberleri

Gragas ve Jarvan IV, 8.13 yamasında güçleniyor

Sürekli olarak orman metasına girip çıkan şampiyonlardan Gragas ile Jarvan IV, PBE yama notundaki değişikliklere göre iyileştiriliyor. 

Şu anda ormanda oynanan şampiyonları bruiser olarak nitelendirebiliriz. Xin Zhao ve Graves gibi hasar odaklı şampiyonların popülerliği günden güne artarken artık klasikleşmiş Jarvan IV ve Gragas gibi şampiyonları uzun bir süredir görmüyoruz. 8.11’in ardından profesyonel sahnede destek olarak da oynanan Gragas ile J4, son iyileştirmelere göre ormana geri dönebilir. PBE’deki değişiklikler şu şekilde:

Jarvan IV

  • Demacia Sancağı (E) 
    • bekleme süresi 13/12.5/12/11.5/11’den tüm seviyelerde 11’e düşürüldü.
    • hasarı 60/105/150/195/240’tan 80/120/160/200/240’a yükseltildi.

Gragas

  • Ayyaş Hiddeti‘nin (W) bekleme süresi 8/7/6/5/4’ten her seviyede 5 saniyeye çekildi.

J4’e yapılan değişiklikler özellikle şampiyonun erken oyundaki güçsüz durumunu iyileştirme odaklı gerçekleştirildi. E’nin verdiği saldırı hızı ile çok daha rahat orman dönebilen şampiyonun popülerliği bu güncelleme ile değişebilir. Öte yandan Gragas’a yapılan güncelleme ise çok daha önemli ve popülerliğini direkt olarak etkileyebilecek nitelikte. Kendi canını yenileyebilen ve alan hasarı vermesini sağlayan W yeteneği, artık her seviyede 5 saniye bekleme süresine sahip olacak. Tıpkı J4 gibi Gragas’ın ormanı daha hızlı dönmesini sağlayacak olan bu güncelleme ile Gragas ormanı daha hızlı dönüp baskınlar için daha fazla zaman bulabilecek. Bu değişikliklerin şu anda PBE’de denendiğini ve rakamların değişebileceğini de not düşelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir