League of Legends

Graves, yeni yama ile purosuna kavuşuyor

Uzun bir süredir tepki gösteren League of Legends oyuncularının isteği gerçekleşiyor ve Graves, yayınlanan PBE yamasına göre purosuna geri kavuşuyor. Riot Games kurucularından Tryndamere’in Twitter üzerinden yaptığı Graves paylaşımı da böylelikle anlam kazandı.

Riot Games’in kendisi hakkındaki “meme”leri sevdiğine hiç şüphe yok. Örneğin topluluk ile Reddit’te sıklıkla etkileşime giren şirket, geçtiğimiz yıl bir dönem çokça konuşan Ezreal-Shyvana ilişkisini çok sevmiş, hatta bazı şampiyon tanıtımlarında bu ikiliyi kullanarak yetenek tanıtımı gerçekleştirmişti. Topluluğun yarattığı “meme”lerden birisi de Graves’in purosuydu. “X şunu yapabiliyor ama Graves neden puro içemiyor?” cümlesi ile özellikle Reddit kullanıcıları arasında sıklıkla telafuz edilen bu meme, puronun şampiyonun karakterine fazlasıyla uymasından dolayı da popülerleşmişti.

2014 yılında şampiyonun purosunu tütün regülasyonlarından dolayı kaldıran şirket bu ufak detay yüzünden fazlasıyla tiye alınmıştı. Baktığımızda puronun belirli bir anlamı da bulunuyor. Şampiyon yeniden tasarlandıktan sonra eski hali ile hiçbir alakası kalmazken, aradaki tek bağlantı puroydu. Bunun da kaldırılması tabiri caizse minik bir isyana neden oldu. Oyunda zararlı olarak bakıldığında fazlasıyla element bulunurken Graves’in purosunun sansürlenmesinin gerçekten de bir anlamı yoktu.

Israrlara dayanamayan Riot Games de dün yayınlanan PBE yamasında puroyu şampiyonun görseline geri koydu. Böylelikle bir “meme” de Riot Games’in müdahalesi ile son buldu. Öte yandan yamada Maokai ve Sejuani’nin güncellenen şampiyon görselleri de fazlasıyla beğenildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.