League of Legends League of Legends Haberleri

Griffin LCK’de 2. mağlubiyetini aldı

Ligin 8 haftasına kadar namağlup ilerleyen Griffin bu hafta LCK’de Afreeca Freecs’e yenilerek LCK’de 2. mağlubiyetini aldı.

SK Telecom’un 2015 LCK Yaz mevsiminde yaptığı 14-0 rekoru kırması beklenen ve LCK’da 12 maç üst üstte kazanan Griffin, 8. haftada alt sıralardaki rakipleriyle maçlarını yenerek rekoru egale etmesi ve sonraki hafta rekoru kırması bekleniyordu. Fakat 2 gün önce oynanan 8. haftanın ilk maçında GEN.G’ye 2-0 mağlup oldu ve rekoru kırma hayali başka mevsimlere kalmıştı. Şu an League of Legends’in en güçlü takımı olarak gösterilen Griffin bugün de alt sıralara oynayan Afreeca Freecs’e yenildi.

İlk maçta Griffin takım savaşlarında iyi oynasa da güçlenmiş Aatrox ve Ezreal’i durduramadılar ve maçı kaybettiler. ilk maçın sonunda Aatrox oynayan Afreeca Freecs’in üst koridor oyuncusu Kiin maçın oyuncusu seçildi. 2. maça geçildiğinde önceki oyunu domine eden Kiin’e karşı Aatrox’u banlandı. Takımı geri düşmesine rağmen ikinci maçta da güzel performans sergileyen Kiin, takımını yenilmekten kurtaramadı ve seride 3. maça geçildi. 3. maçta Kiin’e karşı 3 şampiyon yasaklandı. Eşit giden maçta son takım savaşında Afreeca Freecs, Griffin’in saldırı gücü taşıyıcısı Viper’ı aradan çıkarınca takım savaşını kazandı ve galibiyete ulaştı.

Griffin’ini 2-1 yenen Afreeca Freece 5 galibiyetini aldı ve bu sonuçla düşme potasından uzaklaştı. Griffin ise 12 galibiyet ve 2 mağlubiyetle ligin zirvesinde yer alırken play-off’lara katılmayı ise garantiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir