Griffin, önümüzdeki mevsim LCK'de mücadele edemeyecek League of Legends League of Legends Haberleri

Griffin, önümüzdeki mevsim LCK’de mücadele edemeyecek

Griffin, verdiği ligde kalma mücadelesinde hem Seorabeol Gaming hem de SANDBOX karşısında kaybedince 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alma şansını kaybetti.

LCK ligde kalma mücadelesinde, günün ilk karşılaşmasında, geçtiğimiz günün kazananları birbiriyle mücadele etmiş ve kazanan Team Dynamics olmuştu. Böylece 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer almaya hak kazanmayı başarmıştı. Günün ikinci karşılaşması ise dünün kaybedenleri arasında yapıldı. Griffin ile SANDBOX Gaming arasında gerçekleşen mücadelenin kazananı SANDBOX Gaming oldu. Böylece kendileri, LCK’de kalmak için bir şansa daha sahip olurken Griffin’in umutları tamamen suya düştü.

Geçirdikleri muhteşem sezonun ardından organizasyonun bünyesinde patlak veren olaylar Griffin’in performansını yerle bir etti. Peş peşe gelen başarısızlıkların ardından 2020 LCK Bahar Mevsimi’ni de lig sonuncusu olarak onuncu sırada bitirdiler.

Bu hafta ise ligde kalmak için verdikleri mücadelede önce Seoraboel Gaming’e 2-1, ardından SANDBOX Gaming’e 2-0 kaybettiler. Böylece LCK’e bu mevsim için veda ettiler.

Önümüzdeki Yaz Mevsimi’nde LCK’de mücadele etmek, diğer mevsimlerde mücadele etmekten çok daha önemli. Bunun nedeni ise 2020 Yaz Mevsimi’nin LCK’de, franchising sistemine geçmeden önce oynanacak son mevsim olması. 2021 itibariyle lige sadece anlaşma yapılan takımlar ile devam edilecek ve ligden düşme veya lige çıkma gibi bir durum olmayacak. Bu yüzden, Riot ile anlaşma yapma şansını yükseltmek için, önümüzdeki Yaz Mevsimi’nde yer almak takımlar için oldukça önemli.

2020 LCK Yaz Mevsimi’nde mücadele edecek son takımı belirleyecek olan karşılaşma SANDBOX Gaming ile Seorabeol Gaming arasında gerçekleşecek. 30 Nisan Çarşamba saat 11.00’da başlayacak mücadele, diğer karşılaşmaların aksine beş maç üzerinden oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir