Griffin ve SANDBOX Gaming, LCK'de kalma mücadelesi verecek League of Legends League of Legends Haberleri

Griffin ve SANDBOX Gaming, LCK’de kalma mücadelesi verecek

Griffin ve SANDBOX Gaming’in ligde kalma mücadelesi vereceği karşılaşmalar 28 Nisan Salı günü başlıyor.  Mevsim şampiyonları bir bir belli olurken ligi alt sıralarda bitirmiş takımları da bir heyecan sardı. En azından Kore gibi, henüz franchising sistemine geçmemiş liglerde oynayan takımları. Bunun nedeni ise tabii ki de ligdeki yerlerini koruma istekleri. Bu takımlar önümüzdeki günlerde, alt ligden gelen rakiplerine karşı bir ligde kalma savaşı verecek.

Bu takımlardan ikisi, 2020 LCK Bahar Mevsimi’ni son sıralarda bitirmiş olan Griffin ve SANDBOX Gaming. Bu iki takım, 28 Nisan ile 30 Nisan arasında, LCK’deki yerlerini korumak için, Challengers Korea’dan gelen rakipleri ile mücadele edecekler.

Turnuvanın formatı şu şekilde olacak. SANDBOX Gaming, Challengers Korea lig aşamasını birinci bitiren Seoraboel Gaming veya playoff birincisinden birisini seçecek, ki bu takım ya Team Dynamics ya da Spear Gaming olacak, ve onunla karşılaşacak. Kalan diğer takım ise Griffin’in rakibi olacak.

28 Nisan günü, eşleşen takımlar karşılaşacak. Karşılaşmaların kazananları 29 Nisan’da bu sefer birbirlerine karşı mücadele edecek ve kazanan, LCK’de oynama hakkı elde edecek. Diğer takım ise 28 Nisan’ın kaybedenlerinin karşılaşmasının galibi ile 30 Nisan’da mücadele edecek. Bu mücadelenin kazananı da LCK’de oynama hakkı kazanan ikinci takım olacak.

Önümüzdeki Yaz Mevsimi, LCK’de franchising sistemine geçmeden önce oynanacak son mevsim. Takımlar, yeni sistemde kendilerine yer bulma şanslarını arttırmak için Yaz Mevismi’nde kendilerine yer bulmaya çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir