League of Legends

Grig, Team SoloMid’in as kadrosuna alındı

Riot Games

NA LCS takımı Team SoloMid, LCS kadrosuna Akademi ormancısı Grig’i dahil ettiğini duyurdu. Oyuncu, MikeYeung ile sahnedeki zamanı paylaşacak. 

Cloud9’ın 2018 Yaz Mevsimi için yaptığı değişikliklerin ardından bir kadro güncellemesi de Team SoloMid’den geldi. 2018 Bahar Mevsimi’ne kadar her LCS finaline katılma başarısı gösteren ekip, franchise ile birlikte değişen ligdeki ilk finalini kaçırmıştı. Svenskeren’in gönderilmesi ve alt koridor ikilisinin değişimi takımı zorlamıştı. İlk haftalarda özellikle uyum problemleri yaşayan ekip, mevsimin sonlarına doğru performansını arttırmış ve playofflara kalma başarısı göstermişti. Takım çeyrek finalde beklenmedik bir şekilde Clutch Gaming’e yenilerek playofflardan elenmişti.

Sven’in gitmesiyle takıma dahil olan MikeYeung, geçtiğimiz yıl Yaz Mevsimi’nin çaylağı seçilmişti. Yeteneği herkes tarafından takdir edilmesine rağmen oyuncunun tecrübesizliği TSM’e zarar vermişti. Şimdi takım, Akademi kadrosundan Grig’i as kadroya dahil etme kararı aldı.

İki ormancı ile LCS karşılaşmalarına hazırlanacak olan TSM’in nasıl bir rotasyon izleyeceği merak konusu. Daha önce LCS ekipleri aynı rolde iki farklı oyuncu bulundurmuş fakat bundan tam olarak verim alamamıştı. C9 üst koridorda Impact ve Ray ile mücadele etmiş ve zaman zaman doğru tercihlerle her iki oyuncudan da faydalanabilmişti. MikeYeung ile Grig’in tarz olarak birbirinden farklı olmadığı düşünülürse takımın alacağı kararlar ve izleyeceği yol büyük bir heyecanla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.