League of Legends League of Legends Haberleri

Güncellenen Akali’nin yetenekleri duyuruldu

Şampiyon güncellemesi konusunda özellikle son yıllarda çok aktif bir iş başaran Riot Games, Aatrox’un ardından sıradaki şampiyon olan Akali’nin de güncellenmiş yeteneklerini duyurdu. 

Eski Akali yetenek kombolarına fazlasıyla bağımlı bir şampiyondu. Hatalı kullanılan bir yetenek şampiyonun hasar potansiyelini tamamıyla baltalasa da şampiyonun yeni halinde bu durum daha dengelenmiş durumda. Görsel olarak da fazlasıyla değişen şampiyonun yetenekleri şu şekilde:

  • Pasif-Suikastçının Damgası

Yeteneklerle bir şampiyona hasar vermek, hedefin etrafında bir halka oluşturur. Halka oluştuğunda, Akali buna doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı kazanır. Şampiyon halkadan geçtiğinde, rakibe doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı daha kazanır.

Halkadan geçmek ayrıca kamasını güçlendirir ve bu sayede şampiyonun sonraki saldırısının menzili ve hasarı artar. Bu saldırı ayrıca küçük miktarda enerji yeniler.

  • Q-Beş Nokta Saldırısı

Akali dar bir alanda beş kunai fırlatarak önündeki rakiplere hasar verir ve azami menzildekileri yavaşlatır. Azami enerji düzeyine yakınken kullanıldığında, verdiği hasarın belli bir yüzdesi kadar iyileşir. Beş Nokta Saldırısı, 5. yetenek seviyesinde minyon ve canavarlara fazladan hasar verir.

  • W-Alacakaranlık Perdesi

Akali enerji yeniler ve yavaşça yayılarak halka şeklinde bir alanı kaplayan bir duman bulutu oluşturur. Duman içindeyken maskelenir ve hareket hızı artışı kazanır.

Akali maskelenmiş haldeyken görülemez ve bulunduğu nokta açığa çıkarılabilse de görünür hale getirilemez. Dolayısıyla yetenekler veya saldırılarla (kuleler dahil) hedef alınamaz. Şampiyon, dumandan birkaç kez çıkarak Alacakaranlık Perdesi’nin süresini az miktarda arttırabilir.

  • E-Çevik Silah

Akali geriye doğru sıçrayarak hasar veren ve isabet alan ilk rakibi işaretleyen bir shuriken fırlatır. Shuriken, ayrıca Alacakaranlık Perdesi’ne isabet ederek onu işaretleyebilir. Çevik Silah’ı yeniden etkinleştirerek işaretli hedefin üstüne atılabilir ve içinden geçtiği rakiplere hasar verir.

  • R: Kusursuz İnfaz

Akali aralarında kısa bir gecikmeyle en fazla iki defa atılır. İlk atılışı fiziksel hasar verip rakiplerini kısa süreliğine sersemletirken; ikinci atılışı rakibin eksik can miktarına bağlı olarak büyü hasarı verir.


Riot’ın şampiyon güncellemesi konusunda çok başarılı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yenilenen Irelia ve Aatrox oldukça eğlenceli ve hasarı yüksek şampiyonlar haline geldi. Eski kiti bir nebze sıkıcı olan Akali de oldukça keyifli bir şampiyona dönüşmüş durumda. Kimliğinin bozulmaması ve W yeteneğinin işlevselliğinin kaldırılmamasının yanı sıra kitle kontrolü özelliklerinin de eklenmesi, şampiyonu sadece tekli derecelide değil profesyonel sahnede de popüler hale getirecektir. Güncellemenin bir sonraki yamayla oyuna dahil edilmesi bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Mehmet 20 Temmuz 2018

    riot rework listesindeki volibear hariç diğer şampiyonları değiştiriyor .Irelia,Aatrox,Akali,Kayle,Quinn,Shaco,Mordekaiser,Annie,Wukong

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir