MSI League of Legends

Güney Amerika 2024 MSI’dan Tamamen Elendi!

Güney Amerika kıtası, 2024 MSI’da LLA ve CBLOL olmak üzere iki farklı lig ile birlikte temsil ediliyor. Ancak iki ligin temsilcileri de turnuvaya erken veda etti.

Beklentinin Altında: CBLOL’den LOUD

LOUD (LLL), kurulduğu günden itibaren Brezilya espor sahnesinde adeta bir devrime imza attı. Hem VALORANT hem de League of Legends sahnelerinin ikisini birden domine etmeyi başardı. VALORANT her ne kadar ayrı bir hikâye de olsa League of Legends branşı, Doğu ve Batı espor sahnesinin birbirinden belirgin çizgilerle ayrıldığı bir alan. Brezilya ligi CBLOL de LoL branşında yıllardır mücadele etmesine rağmen her yıl ön elemeden öteye gidemeyen bir lig konumunda. LOUD ise Brezilya seyircisi için bu başarısız gidişatı unutturabilecek bir umut ışığı olarak görülmekteydi.

LOUD Güncel LoL Kadrosu

2024 CBLOL Birinci Mevsim’i kazanarak MSI 2024 ön elemesine katılmaya hak kazanan LOUD’un ilk rakibi Çin ikincisi TOP Esports oldu. Doğu ve Batı farkının oldukça yoğun hissedildiği seriyi TOP Esports 2-0 gibi net bir oyun ve skorla kazanarak LOUD’u kaybedenler aşamasına uğurladı. Brezilya bölgesi her ne kadar büyük bölgeler ile yarışamasa da küçük bölgeler için oldukça sıkı bir rakip olma potansiyeli taşıyordu. Tüm bu beklentiler ile şike davaları ile uğraşan Vietnam Ligi VCS temsilcisi GAM Esports’un karşısına çıktı LOUD. Serinin ilk maçını kazanmalarına rağmen son iki karşılaşmada adeta rakibi karşısında şaşkına dönen Brezilya temsilcisi seriyi toplamda 2-1 kaybetti ve turnuvaya veda eden taraf oldu.

Resim
LOUD’un Turnuvaya Veda Anı
Başarısızlıkların Bölgesi: LLA’den Estral Esports
Resim
Estral Esports Güncel LoL Kadrosu

Güney Amerika Ligi LLA League of Legends branşında uzun yıllardır yarışmakta olan ancak her zaman büyük turnuvaların averaj takımlarının bulduğu yer olarak görülen bir bölge. 2024 MSI sürecinde de benzer bir durum oluşması tabii ki gündemdeydi. LLA şampiyou Estral Esports’un öne eleme aşamsaındaki ilk rakibi Kore ikincisi T1 olduğu zaman bu olası senaryo daha da gündeme gelmeye başladı. Tam da beklenildiği gibi seride varlık dahi gösteremeyen LLA temsilcisi, çok kısa bir sürede seriyi 2-0 kaybetti ve kaybedenler aşamasının yolunu tuttu. Buradaki rakipleri Asya-Pasifik bölgesinin temsilcisi, uluslararası turnuvaların tecrübeli takımı PSG Talon oldu. İkinci seriden de büyük farkla, toplamda 2-0’lık skor ile mağlup ayrılan Estral Esports turnuvayı galibiyet yüzü göremeden kapattı. Halihazırda büyük sorunlarla boğuşan LLA’da takım sayısı her geçen gün düşmekte ve LoL esporuna olan ilgi azalmakta. Tabii akıllara tek bir soru geliyor bu durumda: Ne olacak bu ligin kaderi?

Resim
LLA Bölgesinin Turnuvaya Veda Anı

2024 League of Legends Sezon Ortası Turnuvası MSI hakkında daha fazla bilgiye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

MSI 2024 Başlıyor | Bilmeniz Gereken Her Şey

EMEA Masters Tamamlandı | Teşekkürler Beşiktaş Esports

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir