League of Legends League of Legends Haberleri

Günün açılış maçında Team AURORA, Dark Passage.Dominos’u yenmeyi başardı

Üçüncü günün açılış maçında Dark Passage.Dominos ile karşılaşan Team AURURA, ikna edici bir oyunla rakibini devirmeyi başardı ve yükselişini sürdürdü.

Süper Hafta’ya birer galibiyet birer de mağlubiyet ile başlayan iki takımın mücadelesinde seçim yasaklama ekranı hareketli geçti. Bir önceki gün Fenerbahçe karşısında etkili bir performans ortaya koyan Naru’nun ellerinden Galio alınınca ve toplamda sekiz orta koridor şampiyonu yasaklanınca, yıldız oyuncunun Aurelion Sol seçimine yöneldiğini gördük. Mavi tarafta bulunan ve Kalista’yı yasaklayan AUR, ilk seçimden Tristana’yı kilitledi. Ruvelius ise Ezreal seçimine yönelmek durumunda kaldı. Üst koridorda ise Marshall, Gnar seçimine karşı koridorda zorlanma riskini göze alarak Gangplank’i tercih etti. Son olarak Koreli yıldız Kakao’nun ormanda Skarner seçimine yöneldiğini gördük.

Altıncı seviye olunca direkt olarak alt koridora baskına giden Naru, takımıyla kule altında istediği oyunu yapamayınca kötü pozisyonda yakalandı ve ilk kan skorunu Ezreal’a hediye etti. 14. dakikada çıkan ilk takım savaşında rakip desteği düşürmeyi başaran Dark Passage, çok güzel pozisyondan Mega Gnar formunda gelen Panky’ye dikkat etmeyince rakibe iki skor verdi. Baron’un çıktığı dakikalarda rakipten orta koridorda üç skor alan AUR, direkt olarak gidip güçlendirmeyi aldı ve baskıyı kurmaya başladı. Ancak bu baskı, Naru’nun erken düşüşüyle başlamadan sona erdi. Daha sonra yine Baron çıkarken orta koridorda savaş başlatan DP, hiç skor alamamasının yanı sıra rakibin katliam yapmasına da engel olamadı. Bu kez güçlendirmeyi iyi kullanan AURORA, rakibini 31 dakikada devirerek yükselişini sürdürdü.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir